Aktualności

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - warsztaty dla dzieci

 

Wszystko wskazuje na to, że końcówka października w Krakowie stanie się prawdziwą ucztą dla dużych i małych książkożerców. Nie bez przyczyny tegoroczna edycja Festiwalu Conrada upływać ma pod hasłem "intensywności", bo Conrad Festival to nie tylko literatura, ale czas intensywnego uczestnictwa w kulturze, czego dowieść mają liczne projekcje filmów, wystawy towarzyszące oraz pasmo skierowane przede wszystkim do najmłodszych.

Równocześnie, w dniach 27-30.10.2016 r. odbędą się 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, na której Festiwal Literatury dla Dzieci będzie, jak co roku, obecny. W związku z jubileuszowym charakterem tegorocznej edycji Targów, możemy spodziewać się, że wszystkiego: książek, autorów, warsztatów, upominków, paneli dyskusyjnych, wydawców - będzie więcej niż kiedykolwiek.
Wszystkich, którzy na własnej skórze chcieliby się przekonać, że od przybytku głowa nie boli, serdecznie zapraszamy na stoisko Cafe Szafe, na którym od czwartku do niedzieli odbywać się będą warsztaty dla dzieci zorganizowane przy współudziale znakomitych wydawców literatury dziecięcej.   

 


Będzie okazja do zabawy, wspólnego rysowania, rozwiązywania łamigłówek, grania w wielką grę planszową, słuchania czytanek, a także do posiedzenia na grzbiecie bardzo, ale to bardzo głodnej gąsienicy. Proszę się nie bać, jest całkowicie oswojona i bardzo sympatyczna. Spotkacie u nas autorów i wydawców z Wydawnictw: Dwie Siostry, Muchomor, Wydawnictwo INNE, Poławiacze Pereł, ZAKAMARKI, Tatarak, Zielona Sowa i innych.

 Zaangażujemy się też w działania ekologiczne, w związku z czym jednego dnia Targów, z pomocą rycerzy i rycerek z Krakowskiego Alarmu Smogowego będziemy walczyć ze złym "Smogosmokiem" - mieszkańcem grodu Kraka, który sezonowo, upasiony dymem z krakowskich pieców, wypełza ze swej pieczary i szkodzi mieszkańcom.    

 Wydarzeń jest sporo, ale bez obaw - to tylko (aż!) literatura. Może uda nam się uniknąć losu innego smoka z sąsiedztwa, który rozsmakował się w wodzie z Wisły i pękł. Powiemy Wam tyle: przyjdźcie na Targi, a na pewno nie wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle.

Program warsztatów na stoisku Cafe Szafe podczas 20. Międzynarodowych Targów w Krakowie ogłosimy już wkrótce.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, jednak żeby wejść na teren Targów potrzebna będzie płatna wejściówka.

 

Do zobaczenia!

Aktualności – pozostałe:

© Festiwal literatury dla dzieci 2016 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska