Aktualności

TRZY/MAM/KSIĄŻKI, Zakamarkowe przygody i Licho w teatrze

Słuchajcie, słuchajcie, to nie przelewki, bo już w najbliższą niedzielę, 23 października wszystko się zacznie!

 

Niby przed nami jeszcze cały tydzień, ale zobaczycie – nim się obejrzycie, a te nic nie znaczące 6 dni minie i obudzimy się w niedzielne przedpołudnie z myślą: "Rany Julek, toż to dzisiaj wypada wernisaż wystawy TRZY/MAM/KSIĄŻKI i warsztaty plastyczne dla najmłodszych w krakowskim LOKATORZE, a ja jeszcze całkiem w proszku!" Tymczasem, zdołacie się wyspać, zjeść późne śniadanie, a potem jeszcze drugie (co większe łakomczuchy mogą być nawet po obiedzie) bo zaczynamy równo o 14:00.

 

 

To pierwsze warsztaty w tegorocznym programie Conrad Festival, którego partnerem jest Festiwal Literatury dla Dzieci, zorganizowane przy pomocy Instytutu Książki. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero stawiają pierwsze kroki w literackim świecie (0-6 lat). W ramach ekspozycji prezentowane będą ilustracje książkowe pochodzące z prac wyróżnionych w pierwszej edycji konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI na projekt „czytelniczej wyprawki” – zestawu trzech książeczek, które rosnąć mają wraz z dzieckiem, od noworodka po przedszkolaka. Warsztaty plastyczne wokół wystawy i projektu „Popatrz w niebo”, nagrodzonego w konkursie nagrodą główną,  poprowadzą autorki: Joanna Gębal i Monika Zborowska. Dni "do" zostało jeszcze kilka, ale rezerwacje na warsztaty same się nie zrobią. A więc, do dzieła.

 

23 października 2016 r.

14:00 Wernisaż wystawy ilustracji TRZY/MAM/KSIĄŻKI oraz warsztaty wokół książek Popatrz w niebo Joanny Gębal i Moniki Zborowskiej – projektu nagrodzonego w pierwszej edycji konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI, Księgarnia LOKATOR, ul. Mostowa 1 (0-6)


https://rezerwacje-fldd.noova.pl/wydarzenie/trzy_mam_ksiazki

 

 


Z kolei w następną sobotę, 29 października w Pałacu Czeczotki (to ten budynek u zbiegu ulic św. Anny i Wiślnej, vis-a-vis Pałacu pod Baranami) zapraszamy na warsztaty plastyczno-literackie przygotowane przez Wydawnictwo ZAKAMARKI bazujące na książkowej serii "Przygody w Raju", której autorką jest Moni Nilsson, a ilustratorką Elin Lindell.
Zlatko nie lubi grać w nogę, skakać ani biegać. Nie ma na osiedlu kolegów i często się nudzi. Siedzi wtedy w piaskownicy i wsypuje piasek do swoich znienawidzonych piłkarskich butów, które dostał od taty. Wszystko się zmienia, gdy na osiedle wprowadza się Beza, dziewczynka o oczach błyszczących jak złoto! PRZYGODY W RAJU to nowa seria autorki książek o Tsatsikim, tym razem przeznaczona dla bardzo początkujących czytelników.
Książki zaprojektowane są tak, by ułatwić najmłodszym samodzielne czytanie – jest tu duża czcionka, niewiele tekstu na stronie, za to wiele zabawnych, kolorowych ilustracji, no i przede wszystkim – intrygująca fabuła. Na warsztatach wykonamy makietę osiedla.

 

29 października 2016 r.

10:30-11:30 Przygody w raju - warsztaty z wydawnictwem Zakamarki, Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27, (5+)


https://rezerwacje-fldd.noova.pl/wydarzenie/przygody_w_raju


 


Gałganki, nitki, sznurki, szpulki, szmatki, igły, śrubki, młotki, wiertarki - cała materia teatralna pokazana od podszewki – to z nią, do tej pory kojarzył się małym widzom Teatr Uszyty, niezależny projekt Katarzyny i Andrzeja Kopczyków – pary aktorów, na co dzień pracujących w krakowskim Teatrze Groteska. Tym razem będzie inaczej... No, może nie tak całkiem, ale pierwsze skrzypce zagra inne rekwizytorium. Najnowszy spektakl Teatru Uszytego pt. "Licho nie śpi", którego światowa prapremiera odbędzie się podczas Festiwalu Conrada w sobotę, 29 października w Krakowie, pełen jest brzęczących garnków, porzekadeł, zabobonów, trzeszczących skrzypiec i zabawnych rymów. Wszystkim śledzącym najbardziej wartościowe pozycje książkowe dla dzieci, jakie ukazują się na polskim rynku wydawniczym w ostatnich latach, na pewno przypomni się książka Agnieszki Taborskiej pt. "Licho i inni" (Nagroda FLDD za Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2014), która  poetycko i dowcipnie podejmuje tematykę polskich legend.

 

 

Właśnie ta książka stała się inspiracją dla najnowszego spektaklu "Teatru Uszytego", który tak jak ona, w nowoczesny sposób podejmuje się opowiedzieć najmłodszym widzom o tradycji i folklorze, za pomocą teatru cieni. Zapraszamy na spotkanie z Czarnym Lichem, który przedstawi nam swoich pobratymców: skrzaty, rusałki i inne niebożęta.

 

29 października 2016 r.

12:00-13:15 Licho nie śpi - PRAPREMIERA spektaklu dla dzieci Teatru Uszytego, Scena pod Ratuszem - Teatr Ludowy, Rynek Główny 1 (4+)

Brak miejsc  lista pękła w szwach!
 

Aktualności – pozostałe:

© Festiwal literatury dla dzieci 2016 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska