Aktualności

"Spotkanie o czasie" czy "Umarły las"? A czemu by nie oba?

 

"Umarły las" - spotkanie autorskie z Tomkiem Samojlikiem i Adamem Wajrakiem

 

Jeśli możemy Wam coś doradzić, to dla Waszego dobra jeszcze dziś zapiszcie się na spotkanie autorskie z Tomkiem Samojlikiem i Adamem Wajrakiem, które odbędzie się w sobotę, 29 października. Rozesłaliśmy mailing do wszystkich wilków w okolicy i spodziewamy się licznego najazdu sympatycznych watah do Pałacu Czeczotki. Z zaufanych źródeł wiemy także o podstawianych autobusach z sąsiednich nadleśnictw. Tak więc wiecie... Lepiej nie wdawać się w pyskówkę z przyjezdną rodziną wilków, która akurat, być może, zabierze Wam ostatnią wejściówkę i na jakąkolwiek próbę perswazji z Waszej strony odpowie, w najlepszym wypadku, warknięciem. Lepiej załatwić sobie wejściówki wcześniej. Tym bardziej, że są bezpłatne.

 

Może trochę zdziwił Was fakt, że akurat wilki zainteresowały się nowym komiksem znakomitego duetu pasjonatów lasu i przyrody polskiej, skoro głównymi bohaterami „Umarłego lasu” są ptaki. Ale musicie wiedzieć, że wilkom też nie jest obojętny los puszczy, którą zamieszkują. Doskonale rozumieją, że nowa, pasjonująca historia napisana przez Adama Wajraka, a zilustrowana przez przyrodnika Tomka Samojlika dotyczy także ich siedlisk. Dołączcie do wilków, bo propagowanie wiedzy o lasach i ich ochronie jest pożyteczne. Gdy lasy znikną, to pozostanie nam wszystkim tylko... wycie.

Sobota, 29 października
13:00 Umarły las - spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem, prowadzenie: Szymon Kloska, Pałac Czeczotki, ul. św. Anny 2 (7+)


https://rezerwacje-fldd.noova.pl/wydarzenie/umarly_las

 

 

"Spotkanie o czasie" z Grzegorzem Kasdepke

 

„To historia małej dziewczynki, która każdego dnia czeka na jutro, ponieważ wyobraża sobie, że jutro przyniesie przepiękne, cudowne przygody oraz czas na to, aby uporać się ze wszystkimi obowiązkami typu sprzątnie w pokoju. Jednak następnego dnia, kiedy dziewczynka się budzi, okazuje się, że nie ma żadnego wymarzonego jutra, a tylko dzisiaj, które leży na podłodze w postaci bałaganu i krzyczy ustami mamy: „Posprzątaj!". Brzmi znajomo? Czy tak niestety nie wygląda często i nasze dorosłe życie, choć bałagan w pokoju został podmieniony na lenistwo, nieporozumienia z najbliższymi lub nieprzestrzeganie diety?

Grzegorz Kasdepke, będący autorem powyższego cytatu, to wspaniały nauczyciel i przystępny filozof, który w swojej najnowszej książce "Wczoraj, Dzisiaj, Jutro"  opowiada o czasie widzianym oczami dziecka. Kto wie, może przedstawienie go Waszym dzieciom pomoże im lepiej zrozumieć paradoksalną naturę czasu i dzięki temu będą z pożytkiem umiały gospodarować swoim czasem i motywacjami w przyszłości? A nawet jeśli nie, to i tak wygrywacie zabierając dzieci na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke.

 

Ten były wieloletni redaktor naczelny „Świerszczyka”, to obecnie najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera. Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.
Stańmy twarzą w twarz z Jutrem i nie pozwólmy, żeby przyszło spóźnione, szare i przygarbione. Czytajmy naszym dzieciom i wskazujmy im ciekawych, mądrych ludzi.

Niedziela, 30 października
10:00 Spotkanie o czasie z Grzegorzem Kasdepke, prowadzenie: Szymon Kloska, Pałac Czeczotki, ul. św. Anny 2 (6+)


https://rezerwacje-fldd.noova.pl/wydarzenie/spotkanie_o_czasie

Równocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować Grzesiowi Kasdepce, bo ma taki miły zwyczaj, że odwiedza dzieci w szpitalu i się tym wcale nie chwali. Podczas swojego pobytu w Krakowie z okazji Festiwalu Conrada, 27 października, o godz. 15:00 odwiedzi Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu i spotka się z młodymi czytelnikami, którzy nie są w stanie przyjechać osobiście na jego spotkanie autorskie w niedzielę, na Rynek. A wy możecie, więc przyjdźcie.  

Aktualności – pozostałe:

© Festiwal literatury dla dzieci 2016 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska