Aktualności

JASNOWIDZE 2016 druga edycja Międzynarodowego Konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

 

Jeszcze tylko przez 5 dni można nadsyłać zgłoszenia do drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2016 organizowanego przez słynące z dbałości o wysoką jakość i urodę swoich publikacji Wydawnictwo Dwie Siostry. Efekty materialne poprzedniej edycji konkursu, jakimi są wydane książki pokonkursowe (m. in. „Kawalerka” Weroniki Przybylskiej, „Zakątki” Michaliny Rolnik, itp.) budują markę tego młodego, ale już niezwykle prestiżowego konkursu. Do poprzedniej edycji konkursu nadesłano 520 prac konkursowych – Festiwal Literatury dla Dzieci, jako partner konkursu, serdecznie zachęca do pobicia tamtego wyniku, już ciesząc się na myśl o kolejnych wartościowych pracach przyszłych laureatów.

Wydawnictwu Dwie Siostry wciąż przyświecają te same idee i cele, które leżały u źródeł pierwszej edycji konkursu: budzenie potencjału tkwiącego w młodych twórcach, dbałość o jakość estetyczną i edytorską książek dziecięcych, dążenie do wyznaczania w tej dziedzinie najwyższych standardów, wspomaganie rozwoju polskiej książki dziecięcej i jej międzynarodowej obecności.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę. Konkurs kierowany jest zarówno do debiutantów, jak i doświadczonych twórców z Polski i zagranicy.

UWAGA! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 grudnia 2016 roku.

Ilustratorzy, do tabletów! Pisarze, do piór, tfu, klawiatur!

Szczegółowy regulamin konkursu JASNOWIDZE 2016 oraz formularz konkursowy dostępne są na stronie www Wydawnictwa Dwie Siostry.

Festiwal Literatury dla Dzieci jest partnerem konkursu JASNOWIDZE 2016.

 


 

Aktualności – pozostałe:

© Festiwal literatury dla dzieci 2016 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska