Goście

 • Katarzyna Szestak

  Autorka, która zadebiutowała w dość niezwykły sposób – wygrywając konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Jej opowieść „Szary domek” została wybrana spośród ponad 4000 nadesłanych tekstów i wydana w nakładzie 50 tys. egzemplarzy przez wydawnictwo Zielona Sowa. Motywem przewodnim debiutu literackiego Katarzyny Szestak jest tęsknota za przyjaźnią, miłością oraz towarzystwem bliskich osób.

  więcej
 • Monika i Adam Świerżewscy

  Monika i Adam Świerżewscy – gdańszczanie z urodzenia i zamiłowania, ukończyli tutejszą Akademię Sztuk Pięknych. Są autorami książki "Mmmmm" pokazującej tajniki animacji, kina i ruchu. Podczas warsztatów w Gdańsku przedstawią podstawy animacji poklatkowej.

  więcej
 • Wojciech Widłak

  Wojciech Widłak – urodził się w 1957 roku w Krakowie. Choć tworzy dla najmłodszych, to po jego książki z przyjemnością sięgają także dorośli. Wojciech Widłak nie czuje się do końca autorem własnych książek. „To bardziej tajemnicza sprawa” – mówi.

  więcej
 • Dorota Wierzbicka

  Dorota Wierzbicka, urodzona w 1978 roku, ukończyła filologię polską i socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracowała z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, a zabawy z językiem i wyobraźnią zawsze były jej pasją.

  więcej
 • Magdalena Wosik

  Magdalena Wosik obecnie prowadzi zajęcia z Projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Wcześniej przez ponad dziesięć lat współpracowała jako ilustrator, projektant i redaktor rubryk dla dzieci z wrocławską „Gazetą Wyborczą”...

  więcej
 • Adam Wójcicki

  Urodzony w 1987 r. malarz, rysownik i ilustrator. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2012 r. został laureatem nagrody wydawnictwa Format w 3. edycji międzynarodowego konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci ” za książkę „Nussi i coś więcej” z tekstem Marka Bieńczyka.

  więcej
 • Mateusz Wysocki

  Mateusz Wysocki urodził się w 1985 roku w Grudziądzu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem, słuchowiskami i dub techno. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował m.in. w Polsce, Grecji, Irlandii, USA i we Włoszech.

  więcej
 • Agnieszka Żelewska

  Agnieszka Żelewska urodziła się około pół wieku temu w Gdańsku. Od tamtej pory nieustannie rysuje. W dzieciństwie ilustrowała swoje zeszyty do matematyki, a od pewnego czasu – książki dla dzieci. W „Świerszczyku” wymyśla i rysuje historyjkę obrazkową o Czarownicy Irence.

  więcej
© Festiwal literatury dla dzieci 2016 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska