Nagroda

„Sto nóg stonogi Fruzi” Agnieszki Horubały

Znamy już zwycięzcę plebiscytu na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2015 roku. Wasze głosy zadecydowały o tym, że jest to „Sto nóg stonogi Fruzi” Agnieszki Horubały z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej.

 

Autorka, w imieniu swoim i drugiej nagrodzonej - ilustratorki Zosi Dzierżawskiej - odebrała dyplom, a organizatorzy przekazali nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 w niedzielę na Gali kończącej Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu.

 

Wydane przez Dwie Siostry „Sto nóg stonogi Fruzi” to wesoła i ciepła historia dla najmłodszych o zaradnej stonodze i innych mieszkańcach owadziego świata.

 

 

 

Gala Najlepszej Książki dla Dzieci 2015 (która w tym roku odbyła się w konwencji Oscarów) była ostatnim wydarzeniem Festiwalu Literatury dla Dzieci we Wrocławiu.

 

Nagroda – pozostałe:

 • Głosowanie

  Zapraszamy do głosowania na najlepszą polską książkę dla dzieci 2015 roku! Kapituła konkursu wybrała następujące tytuły. Znasz je? Głosuj teraz!

  więcej
 • Nominacje

  Kapituła konkursu wybrała finałowe tytuły. Poznajcie książki należące do najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci wydanej w 2015 roku!

  więcej
 • Kapituła

  Poznajcie kapitułę konkursu na Najlepszą Książkę dla dzieci 2015

  więcej
 • Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2015

  Celem Konkursu jest wytypowanie oraz promocja najwartościowszej polskiej literatury dla dzieci w wieku 5-12 lat. Nominacje poznamy już 4 kwietnia 2016r.

  więcej
 • Regulamin konkursu

  Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: w pierwszym etapie Kapituła Konkursu nominuje 3-5 książek wydanych w Polsce w roku ubiegłym, napisanych przez polskich autorów. W drugim etapie odbywa się plebiscyt Internautów na stronie www.fldd.pl.

  więcej
© Festiwal literatury dla dzieci 2016 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska