Aktualności

Tu bije puls Polski - Warszawa

Pałac kultury, syrenka i palma na rondzie nie przyćmią nam tego, co najważniejsze. Czyli literatury dla dzieci! A ta znów rozpanoszy się w stolicy. Zapraszamy wszystkie dzieci na Festiwal w Warszawie. Sprawdźcie, gdzie znajdziecie nas w tym roku!

 

Poznajcie miejsca, które w tym roku odwiedzimy w Warszawie!

PGE Narodowy

 

PGE Narodowy - dla wielu warszawiaków jednym z ważniejszych wydarzeń w 2012 roku było otwarcie PGE Narodowego. Miejsce to szybko przekształcone zostało w szczególnie lubiany punkt spotkań, kojarzony przede wszystkim z aktywnym wypoczynkiem. Zimą czas można tam spędzać jeżdżąc na łyżwach, latem natomiast przemierzając okolicę na rowerach czy rolkach.


Ale PGE Narodowy to nie tylko sport. To również koncerty największych gwiazd oraz inne imprezy kulturalne. Wśród nich stałe miejsce mają Warszawskie Targi Książki, które co roku w maju zapełniają stadionowe trybuny tysiącami miłośników dobrej literatury.

 

Zobacz więcej: www.pgenarodowy.pl

 

Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie – z siedzibą w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Na jego terenie znajduje się Muzeum Zamku i Szpitala Wojskowego na Ujazdowie.  I na tym kończy się tradycja i historia, bo reszta to eksperyment, nowoczesność i niczym nieskrępowana twórczość. Prawdziwe laboratorium sztuki, miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – ciekawą wystawę, warsztaty dla młodszych i starszych, ale też bibliotekę, kluboksięgarnię dla wymagających i koneserów sztuki oraz małe, też artystyczne, co nieco na ząb.

 

Dzieła sztuki współczesnej gromadzone są nie tylko wewnątrz Centrum, ale też dookoła Zamku, przez co tradycja i nowoczesność przenikają się. I właśnie przenikanie zdaje się mieć kluczowe znaczenie w Centrum – zarówno w odniesieniu do historii i teraźniejszości, kultury i społeczeństwa, jak i różnych dziedzin sztuki tworzących niezwykły patchwork współczesnych działań artystycznych w tej unikatowej instytucji. 

 

Zobacz więcej: www.csw.art.pl

 

Teatr Rampa


Teatr Rampa w Warszawie to ponad 300 spektakli rocznie, w tym również inscenizacje muzyczne, adresowane głównie do dzieci i młodzieży. Na dwóch scenach: Dużej i Kameralnej widzowie mogą podziwiać znane z Broadway’u widowiska oraz wzbudzające zachwyt na całym świecie musicale.

W 2016 roku Teatr Rampa wraz z Biurem Kultury rozpoczął realizację sześcioletniego programu. W jego ramach przygotowano szereg wydarzeń kulturalnych, które organizowane są w tak zwanej Przestrzeni Eksperymentalnej. Mają one zainspirować mieszkańców Warszawy do udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz samodzielnego kreowania takich spotkań. Do tej pory w ramach Przestrzeni Eksperymentalnej zorganizowano między innymi: koncert muzyki żydowskiej, bitwę freestylową oraz zajęcia wokalne pod nazwą “Targówek śpiewa”, adresowane do młodzieży. Co więcej, organizatorzy co miesiąc przygotowują specjalny program eventów, które mają aktywizować kulturalnie warszawian oraz sprawić, że szeroko rozumiane wydarzenia kulturalne staną się ich codziennością - jest to główny cel całej inicjatywy.

Teatr Rampa ze szczególną starannością dba o program opracowany dla najmłodszych odbiorców. Są to nie tylko starannie przygotowane spektakle i przedstawienia. Przykładowo w 2008 roku podjęto się rewitalizacji muralu przy teatrze. Aby przybliżyć dzieciom i ich rodzicom tajniki przygotowania sztuki teatralnej w Rampie kilkakrotnie zorganizowano również otwarte próby, w których mogli uczestniczyć najmłodsi. Tak zorganizowane próby niczym nie różniły się od tych bez widowni - aktorzy występowali bez kostiumów, a reżyser ingerował w odgrywane przez nich fragmenty.

Od 2016 roku Teatr Rampa może poszczycić się mianem Miejsca Przyjaznego Dziecku (XV edycja Konkursu Świat Przyjazny Dziecku 2016). Teatr zasłużył na ten tytuł zarówno dzięki bogatemu repertuarowi, jak i licznym warsztatom oraz lekcjom teatralnym, a także konkursom szkolnym, które oswajają najmłodszych z tajnikami kultury.

Zobacz więcej: www.teatr-rampa.pl

 

Galeria Stara Prochownia

 

Galeria Stara Prochownia to jedno z czterech tego typu miejsc działających w ramach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. W 2002 roku powstała ona jako miejsce dedykowane młodym twórcom, ale wśród prezentowanych tam wystaw znajdują się również prace artystów z bogatym dorobkiem. Dodatkowo, wszyscy pasjonaci sztuki współczesnej mogą odwiedzić galerię w ramach miesięcznych wystaw twórców z Polski oraz z zagranicy. Mimo że galeria mieści się w zabytkowym budynku, to nie stroni od współczesnych dzieł kultury.

Budynek Starej Prochowni (znajduje się przy ul. Boleść 2) to miejsce z historią, które idealnie wpisuje się w dzieje Warszawy - początkowo była to baszta Mostu Zygmunta Augusta, później przekształcono go w magazyn prochu, następnie stworzono tam więzienie marszałkowskie, teatr, aż wreszcie Prochownia stała się siedzibą Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. Być może bogata i burzliwa historia sprawiła, że miejsce to jest chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców Warszawy, jak i turystów. Poza licznymi warsztatami przygotowywanymi przez artystów i pedagogów ze SCEK w Starej Prochowni, a właściwie na jej scenie wystawiane są również liczne przedstawienia profesjonalnych i młodzieżowych grup teatralnych oraz koncerty wokalne i instrumentalne. Dodatkowo na Scenie Stara Prochownia odbywają się cykliczne imprezy kulturalne, które większość warszawian od lat ma wpisane do kalendarza. Jest to chociażby: Warszawski Festiwal Teatralny Młodych, Festiwal Zawirowania i wiele innych.

Od ponad 20 lat Stara Prochownia kojarzy się z edukacją kulturalną dzieci i młodzieży. Realizowany jest tam między innymi cykl “Lekcje w Galerii”, który ma na celu przybliżyć uczestnikom tajniki aktualnej wystawy (którą można oglądać w Galerii Stara Prochownia). Po wprowadzeniu teoretycznym (objaśnieniu niezbędnych pojęć oraz technik plastycznych) w ramach “Lekcji w Galerii” odbywają się warsztaty plastyczne, które tematycznie związane są z częścią teoretyczną. Cały projekt ma wypracować w młodym pokoleniu potrzebę kontaktu ze sztuką.

Zobacz więcej: www.scek.pl

 

Warownia Jomsborg

 

 

Warownia Jomsborg na warszawskim Żoliborzu to miejsce, które od ponad 18 lat uczy historii przez dobrą zabawę. Dawne dzieje Wikingów i Słowian można poznać dzięki opowieściom pasjonatów, którzy przygody bohaterów mroźnej północy znają doskonale. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej uczy się w praktyce, dlatego wszyscy, którzy odwiedzą Warownię, mogą poćwiczyć strzelanie z łuku, rzut toporem i włócznią oraz walkę na miecze.

 

Ten Historyczny Park Rozrywki składa się z 4 zrekonstruowanych drewnianych chat. W jednej z nich odbywają się "Żywe Lekcje Historii". Przy płonącym palenisku uczniowie poznają dzieje początków Państwa Polskiego, legendy średniowiecza i nie tylko.

 

Zdecydowanie największą atrakcją Grodu są pokazy walki oraz możliwość ubrania stroju prawdziwego wojownika — hełm, kolczuga, tarcza, miecz. Dla wszystkich interesujących się życiem codziennym w średniowiecznym grodzie przygotowano inne atrakcje, takie jak nauka tkania, lepienia garnków, czy wybijania monet.

Warownia Jomsborg objęta jest Patronatem Naukowym Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

 

Zobacz więcej: wioskawikingow.pl

 

Muzeum Powstania Warszawskiego

 

Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej. Powstało w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Na zbiegu ulic Przokopowej i Grzybowskiej zaprojektowano Muzeum, które mają przybliżać powstańczą rzeczywistość — wielkoformatowe zdjęcia, monitory, komputery oraz gra światłem i dźwiękiem wprowadzają zwiedzających w scenerię Warszawy z 1944 roku.

 

Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Dokładne kalendarium Powstania, replika samolotu Liberator B-24J, maszyny drukujące, powstańcze kroniki, aranżacja kanału — wszystko to ma przyciągnąć uwagę zwiedzających.

 

W Muzeum znajduje się specjalnie przygotowana dla dzieci Sala Małego Powstańca. Dzieci uczą się tutaj historii, oglądają i odgrywają teatrzyk powstańczy, mają do dyspozycji repliki dawnych zabawek.

 

Odwiedzając Muzeum, warto zwrócić uwagę na Mur Pamięci, z wyrytymi nazwiskami blisko jedenastu tysięcy Powstańców, którzy polegli w walkach w sierpniu i wrześniu 1944 r.

 

Zobacz więcej: www.1944.pl

 

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

 

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego gościła w swoich murach wiele wybitnych osobistości, w tym Jana Pawła II (w 1999 r. poświęcił nowy gmach Biblioteki) oraz George'a W. Busha.

 

Od lat Biblioteka UW dba o rozwój zarówno środowiska akademickiego, jak i pozostałych mieszkańców Warszawy. Dziennie z jej zbiorów korzysta około 3500 czytelników. Poza udostępnianiem zbiorów budynki Biblioteki są miejscem organizowania wielu wystaw, spotkań i konferencji. Wszyscy czytelnicy mają bezpośredni dostęp do części zbiorów, mogą również skorzystać z miejsc specjalnie przygotowanych do pracy z książką. Zamykane kabiny lub kilkuosobowe stoliki mają ułatwić korzystanie ze zbiorów.

 

Biblioteka UW szczyci się jednym z trzech największych księgozbiorów naukowych i uczelnianych w Polsce - ponad 2 mln książek, przeszło 700 tys. czasopism  ze wszystkich zakresów tematycznych.

 

Zobacz więcej: www.buw.uw.edu.pl

 

Centrum Interpretacji Zabytku

 

Centrum Interpretacji Zabytku w Warszawie to początek szlaku kulturalnego piwnic staromiejskich, a więc idealne miejsce idealne do poznania historii Starego Miasta. Centrum zajmuje powierzchnię ponad 400 m2, w jego skład wchodzą podziemia, parter oraz przeszklony dziedziniec.

 

Dla ułatwienia zwiedzania cała trasa została zaprojektowana w układzie podzielonym na etapy historyczne. Znajdziemy na niej fotografie wielkoformatowe, plany, kalendarium Starego Miasta, prezentacje multimedialne i przeglądarki zdjęć, które zobrazują staromiejską historię.

 

W Centrum poznamy również losy Starówki i jej mieszkańców w okresie II wojny światowej, a także historię jej odbudowy. Oprócz fotografii ukazujących czas odbudowy znajdziemy tu zaaranżowaną z autentycznych obiektów pracownię architektoniczną z lat 50.-60.

 

Zobacz więcej: ciz.muzeumwarszawy.pl

 

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

 

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie od 1952 roku gromadzi cenne rękopisy, dokumenty, portrety i pamiątki. W jego zbiorach znajdziemy również księgozbiory, meble i przedmioty z gabinetów Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Mari Dąbrowskiej Leopolda Staffa oraz wielu innych. Na przestrzeni lat, kolekcja pamiątek po rodzinie Mickiewicza stale powiększała się o kolejne eksponaty. Dzięki temu dzisiaj znajdziemy tam między innymi dwie karty autografu „Pana Tadeusza” oraz fragment archiwum filomatów, zawierające 55 grypsów więziennych filomatów, kilkadziesiąt listów Mickiewicza i listy filomatów na zesłaniu.

 

Muzeum powstało, by dbać o bezcenne już dzisiaj pamiątki związane z polską literaturą oraz jej twórcami. Jego działalność ma bardzo duże znaczenie edukacyjne i naukowe.

 

Wystawy muzealne adresowane są do młodzieży szkolnej, miłośników literatury i twórczości poszczególnych pisarzy. Aby promować rodzimą literaturę i kulturę muzeum Literatury prowadzi szeroką współpracę z muzeami krajowymi i zagranicznymi. 

 

Zobacz więcej: muzeumliteratury.pl

 

Państwowe Muzeum Etnograficzne

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie istnieje 128 lat. Niewiele instytucji etnograficznych może pochwalić się taką rocznicą. To najstarsze w Polsce i jedno z największych muzeów etnograficznych w Europie powstało w 1888 r.

Natomiast od stycznia 2013 r. działa w jego ramach działa pierwsze w Polsce, etnograficzne Muzeum dla Dzieci.

 

Na wystawach oraz w pracowniach etnograficznych odbywają się lekcje muzealne, warsztaty i spotkania familijne, przygotowane w oparciu o bogate zbiory Muzeum oraz nowoczesne trendy edukacyjne.

 

Zobacz więcej: www.muzeumdladzieci.pl

Aktualności – pozostałe:

 • Biblioteka Przedszkolaka

  I… wystartowała! Za nami pierwszy tydzień realizacji kampanii czytelniczej Biblioteka Przedszkolaka.

  więcej
 • Wyspiański dla dzieci i młodzieży - zapisy

  Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz z Muzeum Witrażu zapraszają w grudniu na wydarzenia dla dzieci i młodzieży w ramach Roku Wyspiańskiego. Wstęp wolny!

  więcej
 • Nadlatuje „Mały Sputnik”!

  W dniach 4-5 oraz 11-12 listopada zapraszamy małych kinomanów do warszawskiego kina Luna na poranki „Małego Sputnika” w ramach 11. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Jesteśmy partnerem wydarzenia!

  więcej
 • Niedziela na Festiwalu Conrada

  Zobaczcie fotorelację z warsztatów Cierpienie i radość z Justyną Styszyńską wokół książki Idol. Frida Kahlo, komiksowych z KaeReLem (Pan Leszy i inni) oraz ze spotkania z autorką "Dam, dziewuch, dziewczyn" Anną Dziewit-Meller

  więcej
 • Sobota na Festiwalu Conrada

  A na zdjęciach spotkanie z Andrzejem Maleszką (Magiczny Show), warsztaty trójwymiarowych ilustracji z Ainą Bestard (Co kryje ciało?) oraz spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem (NieUmarły Las).

  więcej
 • Piątek na Festiwalu Conrada

  Fotorelacja z piątkowych wydarzeń pasma dziecięcego Festiwalu Conrada: warsztatów plastycznych z Geoffroy'em de Pennartem i Sergem Blochem, warsztaty dla dzieci o języku i kulturze Głuchych oraz otwarcia wystawy "Dawno, dawno temu..."

  więcej
 • Pierwsze zdjęcia z Festiwalu Conrada

  Festiwal Conrada już za półmetkiem, a za nami pierwsze wydarzenia pasma dziecięcego. Zobaczcie fotorelacje ze spotkań z Martinem Widmarkiem oraz warsztatów marinistyczno-plastycznych z z Anitą Andrzejewską i Andrzejem Pilichowskim Ragno.

  więcej
 • Festiwal Conrada - ostatnie wolne miejsca!

  Do rozpoczęcia pasma dziecięcego Festiwalu Conrada zostało już tylko kilka dni. Ostatnie wolne miejsca czekają. Przygotowaliśmy ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać.

  więcej
 • Festiwal Literatury dla Dzieci na Targach Książki w Krakowie

  21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie rozpoczną się już 26 października! Wśród setek wystawców i tysięcy gości nie zabraknie i nas! Szukajcie Festiwalu na stoisku A53. Szykujemy moc atrakcji.

  więcej
 • Wernisaż wystawy inspirowanej Biblią Serge’a Blocha

  Odważył się narysować Boga jak śmiesznego człowieczka i nie trafił go grom. To Serge Bloch – jeden z najważniejszych współczesnych rysowników, który odpowiada za komiksową adaptację Biblii. Przyjdźcie na wernisaż wystawy w Krakowie!

  więcej
 • Za nami Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu

  Poznań za nami! Pora na krótkie podsumowanie wydarzeń oraz podziękowania dla naszych niezawodnych partnerów bez wsparcia których Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu nie byłby tak udany! Poznajcie ich!

  więcej
 • Festiwal Conrada najmłodszym czytelnikom

  Serge Bloch, Aina Bestard, Martin Widmark, Anna Dziewit-Meller, Karol KaeReL Kalinowski, Tomasz Samojlik, Adam Wajrak i Andrzej Maleszka, a to dopiero początek listy gości pasma dziecięcego Festiwalu Conrada!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień piąty

  Zobaczcie co robiliśmy w sobotę w Poznaniu! A jak zwykle na Festiwalu Literatury dla Dzieci działo się sporo: spotkanie z Jackiem Cyganem, warsztaty inspirowane Fridą Kahlo, gra miejska i koncert Budyń Julka Tuwima na deser!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień czwarty

  Gwoździem dnia było spotkanie z Asą Lind, ale w piątek na Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu działo się znacznie, znacznie więcej! Zobaczcie fotorelację z warsztatów plastycznych, spotkania z Joanną Fabicką i wieczornej czytanki.

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień trzeci

  Miłośnicy literatury dla dzieci nie dali się ponurym prognozom pogody ani szalejącemu nad Poznaniem orkanowi! W czwartek na spotkaniach i warsztatach były tłumy, o których nie śniło się filozofom. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień drugi

  Literackie warsztaty z komputerem w roli głównej, trochę straszny i trochę śmieszny spektakl, konferencja dla dorosłych miłośników literatury dla dzieci i kosmiczna czytanka w towarzystwie prawdziwej gwiazdy (ale sportu).

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu otwarty! Zobaczcie zdjęcia z inauguracyjnej czytanki przed zachodem słońca z udziałem Zastępcy Prezydenta Jędrzeja Solarskiego oraz wernisażu wystawy Lodorosty i Bluszczary.

  więcej
 • Otwarcie Festiwalu w Poznaniu - ostatnie wolne miejsca!

  Już 3 października rozpocznie się Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu. A na otwarcie szykujemy wernisaż wystawy Lodorosty i Bluszczary, czytankę przed zachodem słońca oraz niespodzianki!

  więcej
 • Od stóp do głowy - gra miejska w Poznaniu

  Jak wyleczyć chorego Olbrzyma? To zadanie dla zdolnych Medyków – czyli Was. Wyposażeni w Książeczkę Zdrowia Olbrzyma i zestaw paskudnych lekarstw udacie się w niebezpieczną podróż do jego wnętrza.

  więcej
 • 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

  Festiwal Literatury dla Dzieci wspólnie z Fundacją Burza Mózgów i Cafe Szafe jest oficjalnym partnerem 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które rozpoczną się już 26 października!

  więcej
 • Åsa Lind gościem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu

  Autorka uwielbianych przez dzieci i rodziców książek o małej dziewczynce i jej niezwykłym przyjacielu Piaskowym Wilku spotka się czytelnikami w Poznaniu.

  więcej
 • Wszystkie ręce na pokład! Wolontariusze w Poznaniu poszukiwani!

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami, a my potrzebujemy TWOJEJ pomocy! Dołącz do naszego zespołu w Poznaniu!

  więcej
 • Lodorosty i bluszczary - wystawa w Warszawie

  Od 23 sierpnia do końca września w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza będzie można zobaczyć wystawę Lodorosty i bluszczary poświęconą twórczości poetyckiej dla dzieci Jerzego Ficowskiego.

  więcej
 • Lodorosty i bluszczary - wystawa wokół Jerzego Ficowskiego

  Na ekspozycji prezentowane są materiały archiwalne pochodzące z archiwum autorskiego poety, oryginały prac oraz projekty książek dla dzieci, do których ilustracje przygotowywali wybitni polscy twórcy.

  więcej
 • Poznajmy się z Poznaniem

  Na pokładzie festiwalowych miast witamy Poznań! Czym zaskoczy nas miasto koziołków, najlepszych w świecie rogali i, rzecz jasna, pyr? Jedno jest pewne: stolica Wielkopolski książką stoi! Sprawdźcie, gdzie będziecie nas mogli spotkać jesienią.

  więcej
 • Odeszła Wanda Chotomska

  Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Wanda Chotomska. Pisarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci, pomysłodawczyni Jacka i Agatki, a także Orderu Uśmiechu. Zmarła 2 sierpnia 2017 roku.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień szósty

  To już koniec w Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie, ale na pocieszenie mamy dużo zdjęć z niedzieli, czyli spotkania z Jackiem Cyganem, olimpiady gier podwórkowych z różnych części świata i - wreszcie - gali Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego!

  więcej
 • Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego 2016 dla "Kościska"

  "Kościsko" Karola „KaeRela” Kalinowskiego Najlepszą Polską Książką dla Dzieci 2016, a Nagroda Czytelników dla Barbary Caillot-Dubus i Aleksandry Karkowskiej za "Na Giewont się patrzy"

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień piąty

  Rodzinne drużyny medyków leczyły - od stóp do głów - olbrzyma, a z Agnieszką Aysen Kaim odwiedziliśmy dawną Turcję. Do tego kolejne spotkanie anglojęzyczne - z Sarah Forbes, warsztaty plastyczne (z Nežką Šatkov) i oczywiście wieczorna czytanka.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień czwarty

  Piątek pełen literackich emocji. Były spotkania. Były i warsztaty. Do tego pierwsze (ale nie ostanie!) w historii Festiwalu spotkanie anglojęzyczne i tchnące grozą wieczorne czytanie wierszydeł strasznych i rymowanych!

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień trzeci

  W czwartek zgłębialiśmy tajniki typografii, matematyki i przyrody. A popołudniu - zajęcia w podgrupach. Podczas gdy część z was przygotowywała mapy przyszłości, reszta brała udział w czytance z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień drugi

  W środę zaprosiliśmy Was na spotkania autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel i Barbarą Gawryluk, warsztaty w Muzeum Etnograficznym i Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz na loco-czytankę we wnętrzu bardzo starego tramwaju!

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień pierwszy

  Wernisażem wystawy Lodorosty i Bluszczary w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" otworzyliśmy Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Krakowie! Radości przy tym było co niemiara. Zobaczcie naszą fotorelację!

  więcej
 • Pocztówka do autora - WYNIKI KONKURSU

  Przygotuj pocztówkę do jednego z autorów goszczących w tym roku na Festiwalu Literatury dla Dzieci i weź udział w konkursie, w którym do wygrania są wspaniałe zestawy książek! Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 maja

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień piąty

  Zła wiadomość jest taka, że to już koniec Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku. Ale jest też dobra - mamy dla Was mnóstwo zdjęć z sobotnich wydarzeń. Zobaczcie naszą fotorelację. Kto siebie rozpoznaje?

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień czwarty

  W piątek zaprosiliśmy na spotkania z Marcinem Szczygielskim i Wojciechem Widłakiem i na warsztaty plastyczne z Moniką Hanulak i Ifi Ude. Ale to, rzecz jasna, nie wszystko co działo się czwartego dnia w Gdańsku.

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień trzeci

  Warsztaty z Grażyną Rigall i Aleksandrą Cieślak, spotkania z Grażyną Bąkiewicz, a do tego spektakl "Turban mistrza Mansura" i czytanka z udziałem Henryki Krzywonos! To tylko próbka czwartku w Gdańsku. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień drugi

  Literacki zawrót głowy czekał naszych młodych (i tych ciut starszych) uczestników drugiego dnia Festiwalu Literatury dla Dzieci. W programie zmieściliśmy spotkania literackie, warsztaty, czytankę i do tego konferencję.

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Gdańsku otwarty! A zainaugurowała go czytanka przed zachodem słońca z udziałem Prezydenta Pawła Adamowicza oraz wernisaż wystawy JASNOWIDZE w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

  więcej
 • Ostatnie wolne miejsca w Krakowie - nie może Cię zabraknąć!

  Na tydzień przed startem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie przygotowaliśmy dla Was ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać. Ale spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona! Kto pierwszy ten lepszy!

  więcej
 • Budyń Julka Tuwima na deser Festiwalu w Krakowie

  Rockowy i żywiołowy Budyń Julka Tuwima, czyli Jacek „Budyń” Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Zawłocka, Wojtek Sobura i Piotr „Bajzel” Piasecki uświetnią Galę Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego w Krakowie. Bilety na koncert są już w sprzedaży.

  więcej
 • Wystawy, czyli spotkania ze sztuką na Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017

  Wystawy najlepszych ilustratorów to stały punkt kolejnych odsłon Festiwalu Literatury dla Dzieci! Sprawdźcie co i gdzie możecie zobaczyć w tym roku w Gdańsku i Krakowie!

  więcej
 • Ostatnie wolne miejsca w Gdańsku - nie może Cię zabraknąć!

  Na tydzień przed startem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku przygotowaliśmy dla Was ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać. Ale spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona! Kto pierwszy ten lepszy!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień szósty

  Ostatni dzień Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie, ale za to jak! W niedzielę bawiliśmy się na PGE Narodowym, leniuchowaliśmy w Centrum Sztuki Współczesnej, a na deser zaprosiliśmy do Teatru Rampa na finał jak z bajki.

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień piąty

  Wynalazca maszyny do teleportacji wygrałby dozgonną wdzięczność uczestników Festiwalu Literatury dla Dzieci. W sobotę bowiem, aby wziąć udział we wszystkich wspaniałościach trzeba by się rozdwoić! Zobaczcie zdjęcia

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień czwarty

  Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie już za półmetkiem. Piątek spędziliśmy na Warszawskich Targach Książki. Głównie. Bo wieczorem przenieśliśmy się do Warownia Jomsborg, czyli... osady wikingów! Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Wielki finał w Warszawie - ZAPOWIEDŹ

  Po tygodniu fantastycznych spotkań i warsztatów Festiwal Literatury dla Dzieci wspólnie z Teatrem Rampa zaprasza na finał w wielkim stylu! W programie specjalna męska czytanka, koncert bajkowych piosenek i tort!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień trzeci

  Festiwal w Warszawie nabiera rozpędu. W czwartek zaprosiliśmy Was na spotkania literackie na starówce, pełen wrażeń dzień na Warszawskich Targach Książki i wieczorną czytankę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień drugi

  Kosmiczne auta w Supercar Club Poland S.A. i Krzysztof Hołowczyc tym razem nie w roli kierowcy rajdowego, a lektora Pana Samochodzika. Tak było drugiego dnia Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 w Warszawie. Zobaczcie fotorelację

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 otwarty! Tegoroczną edycję zainaugurowała czytanka przed zachodem słońca z udziałem zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Michała Olszewskiego, który czytał wybrane fragmenty legend warszawskich

  więcej
© Festiwal literatury dla dzieci 2017 | 2014-2018
Design by Anna Kaszuba-Dębska