Aktualności

Ahoj, literaturo! Czyli Gdańsk

Gdańsk zawsze na fali! Złapcie wiatr w żagle i wyruszcie na morze literatury, żeby wyłowić z niego prawdziwe skarby. Gwarantujemy, że znajdziecie je w naszych niezwykłych miejscach festiwalowych, jak m.in. Instytut Kultury Miejskiej, czy Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.

 

Prosimy zatem nie zwlekać ani chwili. Zapraszamy do Gdańska!

 

Nadbałtyckie Centrum Kultury

 

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku od 25 lat zajmuje się upowszechnianiem i promocją kultury oraz współpracą kulturalną z innymi państwami, w szczególności krajami basenu Morza Bałtyckiego. Organizuje wydarzenia kulturalne, realizuje projekty artystyczne i naukowe.

 

Od 10 lat organizowane są Bałtyckie Spotkania Ilustratorów, które są okazją do spotkania wybitnych twórców dając możliwość poznania tajników ich warsztatu oraz dyskusji na temat roli ilustracji w książkach dla dzieci. Spotkaniom towarzyszą wystawy, warsztaty, wykłady i rozmowy z ekspertami. Gośćmi spotkań byli m.in.: Józef Wilkoń, Bohdan Butenko, Adam Kilian oraz artyści zagraniczni tacy jak: Kęstutis Kasparavičius, Viive Noor, Piret Raud, Svein Nyhus, Pija Lindenbaum, Ulf Stark i wielu innych twórców.

 

Innym projektem poświęconym książkom dla dzieci jest LOOK! POLISH PICTUREBOK! - prezentacja polskiej książki obrazkowej – od lat 50. XX w. po współczesność. na którą składają się: wystawa książek i ilustracji oraz publikacja w języku angielskim ukazująca wybitne osiągnięcia polskich artystów w tej dziedzinie sztuki. Projekt prezentowany był na Łotwie, Litwie i w Estonii.

 

Główną siedzibą jest 400-letni Ratusz Staromiejski, jeden z niewielu gdańskich zabytków ocalałych ze zniszczeń II wojny światowej. Wybudowany został w latach 1587-1589 na potrzeby ówczesnej Rady Starego Miasta. Projekt budynku przypisywany jest Antoniemu Van Obberghenowi. Jego renesansowe wnętrza będzie można zobaczyć w czasie festiwalu!

 

Od 1995 roku NCK jest również gospodarzem Centrum św. Jana, mieszczącego się w gotyckim kościele św. Jana, gdzie sacrum spotyka się z profanum, nowoczesna aranżacja przestrzeni z gotykiem, a magia miejsca urzeka każdego zwiedzającego. To w tej przestrzeni organizowane są wystawy, festiwale i przedstawienia teatralne. Wnętrze Centrum św. Jana kryje wiele cennych zabytków sztuki sakralnej.

 

Zobacz więcej: www.nck.org.pl

Instytut Kultury Miejskiej

 

Instytut Kultury Miejskiej powstał w 2012 roku z przekształcenia zespołu koordynującego wcześniej działania związane z ubieganiem się Gdańska o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Od tamtej pory nieprzerwanie zajmuje się animowaniem życia kulturalnego miasta. Znany z organizacji wydarzeń takich jak Festiwal Malarstwa Monumentalnego na Zaspie, Festiwal Narracje czy Festiwal Europejski Poeta Wolności. Instytut działa dla mieszkańców miasta i we współpracy z nimi. Można do niego przyjść na otwarte wykłady, warsztaty, cykle filmowe, kameralne koncerty czy praktyczne szkolenia. W ramach Instytutu Kultury Miejskiej funkcjonują też inicjatywy związane z promowaniem historii Gdańska i animacją zapomnianych jego przestrzeni.

 

Zobacz więcej: www.ikm.gda.pl

 

Piwnica Romańska

 

Piwnica Romańska to najnowszy Oddział Muzeum Archeologicznego. Mieści się w samym sercu historycznego centrum Gdańska - dokładnie na Placu Dominikańskim, tuż obok Hali Targowej. 

 

Piwnica to zabytkowa pozostałość po XIII-wiecznym Klasztorze Dominikanów, w którym niegdyś pełniła funkcje jadalni oraz kuchni. Nazwa piwnicy odnosi się do stylu architektonicznego, w jakim została wykonana. Została odkryta naprawdę niedawno, bo na przełomie 2005 i 2006 r., a następnie była poddawana gruntownym badaniom archeologicznym, aby 30 grudnia 2014 roku stanąć otworem przed zwiedzającymi.

 

Piwnica Romańska wraz ze stworzoną w Hali Targowej ekspozycją fundamentów romańskiego kościoła św. Mikołaja, tworzy unikatowy w skali Polski kompleks prezentujący najstarsze zabytki architektury murowanej. To, co stare, spotyka się tu z najnowocześniejszą techniką muzealną. Całe zwiedzanie Piwnicy odbywa się w formie swoistego spektaklu audiowizualnego. Poszczególne detale architektoniczne są pojedynczo podświetlane specjalnie zaprojektowanym kolorowym oświetleniem. 

Obiekt jest dostępny przez cały rok i stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdańska. Dzięki odwiedzinom w Piwnicy każdy może się poczuć jak archeolog – odkrywca i poszukiwacz skarbów. 

 

Zobacz więcej: www.archeologia.pl

 

Miejski Teatr Miniatura

 

Miejski Teatr Miniatura to jeden z najstarszych teatrów w Polsce – od początków jego działalności na Wybrzeżu minęło ponad 60 lat! Realizuje repertuar dla całej rodziny, angażując utalentowanych twórców z Pomorza i całego kraju. Co roku wystawia około 250 spektakli, które ogląda ponad 50 tysięcy widzów. Powstają tu przedstawienia zarówno na podstawie klasyki, jak i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej dla widzów już od 1 roku życia. Miniatura podejmuje także działania nietypowe, jak np. produkcja detektywistycznego serialu teatralnego oraz działania mające na celu wyjście w przestrzeń publiczną miasta, m.in. spektakle plenerowe. Repertuar teatru dopełniają liczne wydarzenia towarzyszące premierom oraz powstające we współpracy z innymi instytucjami kultury, wydawnictwami i organizacjami pozarządowymi. Są to m.in. warsztaty rodzinne, spotkania otwarte, panele i debaty, kiermasze z książkami, festiwale lub przeglądy.

 

Zobacz więcej: www.teatrminiatura.pl

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku działa na obszarze województwa pomorskiego. Ze względu na swój pedagogiczny charakter, służy przede wszystkim nauczycielom, pedagogom, studentom przygotowującym się do wykonywania owych zawodów, ale i wszystkim tym, którzy chcą skorzystać z dostępnych materiałów. Czytelnik może poruszać się w obrębie czterech kategorii zbiorów takich jak książki, artykuły, multimedia oraz elementy muzealne, które dotyczą historii oświaty pomorskiej. Biblioteka jest bardzo zaangażowana w rozwój edukacji. Rokrocznie przygotowuje ofertę skierowaną do szkół znajdujących się na terenie województwa, zawierającą warsztaty dla nauczycieli, biblioteczne, muzealne i regionalne lekcje, zajęcia filmowe i takie, które promują czytelnictwo. Biblioteka główna i filie – a jest ich dwanaście - prowadzą szeroką działalność kulturalną oraz oświatową, organizują różnego rodzaju spotkania, konkursy, koncerty. Stałym elementem są wystawy (ekspozycje stałe i okolicznościowe). Ponadto biblioteka wydaje własne czasopismo „Exempli Gratia” o charakterze bibliotekarskim i oświatowym.


Zobacz więcej: pbw.gda.pl

 

Centrum Hewelianum

 

Eksperymenty w Laboratorium Pana Kleksa, podróż do wnętrza Ziemi i spotkanie z wybuchającym wulkanem, największe zagadki matematyczne oraz wehikuł czasu, który zabierze na wycieczkę w przeszłość - interaktywne wystawy w gdańskim Centrum Hewelianum pozwalają dzieciom i dorosłym bawić się i poznawać świat. Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się na Górze Gradowej w samym centrum Gdańska. Zabytkowe XIX-wieczne budynki dziś stanowią zachętę do poznawania świata i praw nim rządzących, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy. Warto także pamiętać, że teren Centrum Hewelianum - obejmujący obszar ponad 20 hektarów dawnego militarnego fortu - to doskonałe miejsce na spacer, rekreację oraz podziwianie panoramy Głównego Miasta z dwóch punktów widokowych.

 

Zobacz więcej: www.hewelianum.pl

 

Galeria Gunthera Grassa 

 

Galeria Gunthera Grassa to część Gdańskiej Galerię Miejską specjalizującej się w sztuce współczesnej.

 

Gdańska Galeria Miejska jest przestrzenią, w której swobodnie może poczuć się każdy. Dedykowana jest ona zarówno młodzieży, studentom, jak i osobom starszym. Twórcy Galerii zadbali, aby w ciekawy i zrozumiały sposób przedstawiona w niej była nieopisana dotąd historia sztuki Gdańska, szczególnie ostatnich 30-40 lat. Jako lokalny ośrodek GGM zajmuje się również promocją artystów, którzy związani są z Trójmiastem.

 

A co z Guntherem Grassem zapytacie? Każdego roku GGM organizuje poświęconą mu Grassomanię, która za każdym razem przybiera inną formę. Był już przegląd filmów, gry internetowe czy gry miejskie.

 

Zobacz więcej: www.ggm.gda.pl.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku oferuje darmowy dostęp do obszernej bazy literatury, w tym klasyki, e-booków, audiobooków oraz nowości wydawniczych. Biblioteka jest też miejscem spotkań z pisarzami, artystami, ludźmi kultury. To miejsce, w którym mieszkańcy Gdańska spędzają wolny czas, w zaciszu czytelni lub aktywnie, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach. Biblioteka Publiczna w Gdańsku to sieć 30 filii usytułowanych w różnych dzielnicach.

 

Aby korzystać z biblioteki wystarczy odwiedzić dowolną filię Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz założyć Metropolitalną Kartę do Kultury. Jedna karta upoważnia do korzystania ze wszystkich bibliotek publicznych w Trójmieście oraz wielu innych na terenie woj. pomorskiego. Metropolitalna Karta do Kultury wyglądem przypomina kartę płatniczą, ale jej przeznaczenie jest zupełnie inne. Upoważnia do korzystania i wypożyczania książek w bibliotece oraz do korzystania ze zniżek w kinach, teatrach, kawiarniach, szkołach językowych oraz wielu innych miejscach.

 

Zobacz więcej: www.wbpg.org.pl

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, za pośrednictwem 23 filii rozmieszczonych w różnych częściach miasta, kreuje kulturę literacką i wspiera rozwój mieszkańców Gdyni na wielu płaszczyznach.

 

W zbiorach znajduje się ponad 440 tysięcy książek oraz publikacji elektronicznych. 
Oprócz tradycyjnych zbiorów udostępniane są też audiobooki, czytniki książek elektronicznych, komiksy oraz gry planszowe.

 

Biblioteka jest nie tylko miejscem dla miłośników książki, ale również przestrzenią, w której spędza się wolny czas, realizuje swoje pasje i zainteresowania. Bogata oferta wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych adresowana jest do odbiorców wszystkich grup wiekowych.

 

W filiach działają Dyskusyjne Kluby Książki, odbywają się spotkania z autorami książek (np. w ramach Nagrody Literackiej Gdynia), prowadzone są m.in.: warsztaty plastyczne, zajęcia językowe, lekcje biblioteczne oraz turnieje gier. Ponadto biblioteka bierze udział w akcjach czytelniczych, takich jak: Przystań Książki na gdyńskiej plaży, Festiwal Literatury Kryminalnej „Afera Kryminalna” czy Narodowe Czytanie. Biblioteka jest także ośrodkiem wiedzy o regionie i stanowi centrum aktywności społecznej środowisk lokalnych.  

 

Zobacz więcej: bibliotekagdynia.pl

Aktualności – pozostałe:

 • Biblioteka Przedszkolaka

  I… wystartowała! Za nami pierwszy tydzień realizacji kampanii czytelniczej Biblioteka Przedszkolaka.

  więcej
 • Wyspiański dla dzieci i młodzieży - zapisy

  Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz z Muzeum Witrażu zapraszają w grudniu na wydarzenia dla dzieci i młodzieży w ramach Roku Wyspiańskiego. Wstęp wolny!

  więcej
 • Nadlatuje „Mały Sputnik”!

  W dniach 4-5 oraz 11-12 listopada zapraszamy małych kinomanów do warszawskiego kina Luna na poranki „Małego Sputnika” w ramach 11. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Jesteśmy partnerem wydarzenia!

  więcej
 • Niedziela na Festiwalu Conrada

  Zobaczcie fotorelację z warsztatów Cierpienie i radość z Justyną Styszyńską wokół książki Idol. Frida Kahlo, komiksowych z KaeReLem (Pan Leszy i inni) oraz ze spotkania z autorką "Dam, dziewuch, dziewczyn" Anną Dziewit-Meller

  więcej
 • Sobota na Festiwalu Conrada

  A na zdjęciach spotkanie z Andrzejem Maleszką (Magiczny Show), warsztaty trójwymiarowych ilustracji z Ainą Bestard (Co kryje ciało?) oraz spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem (NieUmarły Las).

  więcej
 • Piątek na Festiwalu Conrada

  Fotorelacja z piątkowych wydarzeń pasma dziecięcego Festiwalu Conrada: warsztatów plastycznych z Geoffroy'em de Pennartem i Sergem Blochem, warsztaty dla dzieci o języku i kulturze Głuchych oraz otwarcia wystawy "Dawno, dawno temu..."

  więcej
 • Pierwsze zdjęcia z Festiwalu Conrada

  Festiwal Conrada już za półmetkiem, a za nami pierwsze wydarzenia pasma dziecięcego. Zobaczcie fotorelacje ze spotkań z Martinem Widmarkiem oraz warsztatów marinistyczno-plastycznych z z Anitą Andrzejewską i Andrzejem Pilichowskim Ragno.

  więcej
 • Festiwal Conrada - ostatnie wolne miejsca!

  Do rozpoczęcia pasma dziecięcego Festiwalu Conrada zostało już tylko kilka dni. Ostatnie wolne miejsca czekają. Przygotowaliśmy ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać.

  więcej
 • Festiwal Literatury dla Dzieci na Targach Książki w Krakowie

  21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie rozpoczną się już 26 października! Wśród setek wystawców i tysięcy gości nie zabraknie i nas! Szukajcie Festiwalu na stoisku A53. Szykujemy moc atrakcji.

  więcej
 • Wernisaż wystawy inspirowanej Biblią Serge’a Blocha

  Odważył się narysować Boga jak śmiesznego człowieczka i nie trafił go grom. To Serge Bloch – jeden z najważniejszych współczesnych rysowników, który odpowiada za komiksową adaptację Biblii. Przyjdźcie na wernisaż wystawy w Krakowie!

  więcej
 • Za nami Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu

  Poznań za nami! Pora na krótkie podsumowanie wydarzeń oraz podziękowania dla naszych niezawodnych partnerów bez wsparcia których Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu nie byłby tak udany! Poznajcie ich!

  więcej
 • Festiwal Conrada najmłodszym czytelnikom

  Serge Bloch, Aina Bestard, Martin Widmark, Anna Dziewit-Meller, Karol KaeReL Kalinowski, Tomasz Samojlik, Adam Wajrak i Andrzej Maleszka, a to dopiero początek listy gości pasma dziecięcego Festiwalu Conrada!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień piąty

  Zobaczcie co robiliśmy w sobotę w Poznaniu! A jak zwykle na Festiwalu Literatury dla Dzieci działo się sporo: spotkanie z Jackiem Cyganem, warsztaty inspirowane Fridą Kahlo, gra miejska i koncert Budyń Julka Tuwima na deser!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień czwarty

  Gwoździem dnia było spotkanie z Asą Lind, ale w piątek na Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu działo się znacznie, znacznie więcej! Zobaczcie fotorelację z warsztatów plastycznych, spotkania z Joanną Fabicką i wieczornej czytanki.

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień trzeci

  Miłośnicy literatury dla dzieci nie dali się ponurym prognozom pogody ani szalejącemu nad Poznaniem orkanowi! W czwartek na spotkaniach i warsztatach były tłumy, o których nie śniło się filozofom. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień drugi

  Literackie warsztaty z komputerem w roli głównej, trochę straszny i trochę śmieszny spektakl, konferencja dla dorosłych miłośników literatury dla dzieci i kosmiczna czytanka w towarzystwie prawdziwej gwiazdy (ale sportu).

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu otwarty! Zobaczcie zdjęcia z inauguracyjnej czytanki przed zachodem słońca z udziałem Zastępcy Prezydenta Jędrzeja Solarskiego oraz wernisażu wystawy Lodorosty i Bluszczary.

  więcej
 • Otwarcie Festiwalu w Poznaniu - ostatnie wolne miejsca!

  Już 3 października rozpocznie się Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu. A na otwarcie szykujemy wernisaż wystawy Lodorosty i Bluszczary, czytankę przed zachodem słońca oraz niespodzianki!

  więcej
 • Od stóp do głowy - gra miejska w Poznaniu

  Jak wyleczyć chorego Olbrzyma? To zadanie dla zdolnych Medyków – czyli Was. Wyposażeni w Książeczkę Zdrowia Olbrzyma i zestaw paskudnych lekarstw udacie się w niebezpieczną podróż do jego wnętrza.

  więcej
 • 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

  Festiwal Literatury dla Dzieci wspólnie z Fundacją Burza Mózgów i Cafe Szafe jest oficjalnym partnerem 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które rozpoczną się już 26 października!

  więcej
 • Åsa Lind gościem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu

  Autorka uwielbianych przez dzieci i rodziców książek o małej dziewczynce i jej niezwykłym przyjacielu Piaskowym Wilku spotka się czytelnikami w Poznaniu.

  więcej
 • Wszystkie ręce na pokład! Wolontariusze w Poznaniu poszukiwani!

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami, a my potrzebujemy TWOJEJ pomocy! Dołącz do naszego zespołu w Poznaniu!

  więcej
 • Lodorosty i bluszczary - wystawa w Warszawie

  Od 23 sierpnia do końca września w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza będzie można zobaczyć wystawę Lodorosty i bluszczary poświęconą twórczości poetyckiej dla dzieci Jerzego Ficowskiego.

  więcej
 • Lodorosty i bluszczary - wystawa wokół Jerzego Ficowskiego

  Na ekspozycji prezentowane są materiały archiwalne pochodzące z archiwum autorskiego poety, oryginały prac oraz projekty książek dla dzieci, do których ilustracje przygotowywali wybitni polscy twórcy.

  więcej
 • Poznajmy się z Poznaniem

  Na pokładzie festiwalowych miast witamy Poznań! Czym zaskoczy nas miasto koziołków, najlepszych w świecie rogali i, rzecz jasna, pyr? Jedno jest pewne: stolica Wielkopolski książką stoi! Sprawdźcie, gdzie będziecie nas mogli spotkać jesienią.

  więcej
 • Odeszła Wanda Chotomska

  Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Wanda Chotomska. Pisarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci, pomysłodawczyni Jacka i Agatki, a także Orderu Uśmiechu. Zmarła 2 sierpnia 2017 roku.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień szósty

  To już koniec w Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie, ale na pocieszenie mamy dużo zdjęć z niedzieli, czyli spotkania z Jackiem Cyganem, olimpiady gier podwórkowych z różnych części świata i - wreszcie - gali Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego!

  więcej
 • Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego 2016 dla "Kościska"

  "Kościsko" Karola „KaeRela” Kalinowskiego Najlepszą Polską Książką dla Dzieci 2016, a Nagroda Czytelników dla Barbary Caillot-Dubus i Aleksandry Karkowskiej za "Na Giewont się patrzy"

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień piąty

  Rodzinne drużyny medyków leczyły - od stóp do głów - olbrzyma, a z Agnieszką Aysen Kaim odwiedziliśmy dawną Turcję. Do tego kolejne spotkanie anglojęzyczne - z Sarah Forbes, warsztaty plastyczne (z Nežką Šatkov) i oczywiście wieczorna czytanka.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień czwarty

  Piątek pełen literackich emocji. Były spotkania. Były i warsztaty. Do tego pierwsze (ale nie ostanie!) w historii Festiwalu spotkanie anglojęzyczne i tchnące grozą wieczorne czytanie wierszydeł strasznych i rymowanych!

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień trzeci

  W czwartek zgłębialiśmy tajniki typografii, matematyki i przyrody. A popołudniu - zajęcia w podgrupach. Podczas gdy część z was przygotowywała mapy przyszłości, reszta brała udział w czytance z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień drugi

  W środę zaprosiliśmy Was na spotkania autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel i Barbarą Gawryluk, warsztaty w Muzeum Etnograficznym i Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz na loco-czytankę we wnętrzu bardzo starego tramwaju!

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień pierwszy

  Wernisażem wystawy Lodorosty i Bluszczary w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" otworzyliśmy Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Krakowie! Radości przy tym było co niemiara. Zobaczcie naszą fotorelację!

  więcej
 • Pocztówka do autora - WYNIKI KONKURSU

  Przygotuj pocztówkę do jednego z autorów goszczących w tym roku na Festiwalu Literatury dla Dzieci i weź udział w konkursie, w którym do wygrania są wspaniałe zestawy książek! Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 maja

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień piąty

  Zła wiadomość jest taka, że to już koniec Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku. Ale jest też dobra - mamy dla Was mnóstwo zdjęć z sobotnich wydarzeń. Zobaczcie naszą fotorelację. Kto siebie rozpoznaje?

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień czwarty

  W piątek zaprosiliśmy na spotkania z Marcinem Szczygielskim i Wojciechem Widłakiem i na warsztaty plastyczne z Moniką Hanulak i Ifi Ude. Ale to, rzecz jasna, nie wszystko co działo się czwartego dnia w Gdańsku.

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień trzeci

  Warsztaty z Grażyną Rigall i Aleksandrą Cieślak, spotkania z Grażyną Bąkiewicz, a do tego spektakl "Turban mistrza Mansura" i czytanka z udziałem Henryki Krzywonos! To tylko próbka czwartku w Gdańsku. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień drugi

  Literacki zawrót głowy czekał naszych młodych (i tych ciut starszych) uczestników drugiego dnia Festiwalu Literatury dla Dzieci. W programie zmieściliśmy spotkania literackie, warsztaty, czytankę i do tego konferencję.

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Gdańsku otwarty! A zainaugurowała go czytanka przed zachodem słońca z udziałem Prezydenta Pawła Adamowicza oraz wernisaż wystawy JASNOWIDZE w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

  więcej
 • Ostatnie wolne miejsca w Krakowie - nie może Cię zabraknąć!

  Na tydzień przed startem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie przygotowaliśmy dla Was ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać. Ale spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona! Kto pierwszy ten lepszy!

  więcej
 • Budyń Julka Tuwima na deser Festiwalu w Krakowie

  Rockowy i żywiołowy Budyń Julka Tuwima, czyli Jacek „Budyń” Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Zawłocka, Wojtek Sobura i Piotr „Bajzel” Piasecki uświetnią Galę Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego w Krakowie. Bilety na koncert są już w sprzedaży.

  więcej
 • Wystawy, czyli spotkania ze sztuką na Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017

  Wystawy najlepszych ilustratorów to stały punkt kolejnych odsłon Festiwalu Literatury dla Dzieci! Sprawdźcie co i gdzie możecie zobaczyć w tym roku w Gdańsku i Krakowie!

  więcej
 • Ostatnie wolne miejsca w Gdańsku - nie może Cię zabraknąć!

  Na tydzień przed startem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku przygotowaliśmy dla Was ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać. Ale spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona! Kto pierwszy ten lepszy!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień szósty

  Ostatni dzień Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie, ale za to jak! W niedzielę bawiliśmy się na PGE Narodowym, leniuchowaliśmy w Centrum Sztuki Współczesnej, a na deser zaprosiliśmy do Teatru Rampa na finał jak z bajki.

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień piąty

  Wynalazca maszyny do teleportacji wygrałby dozgonną wdzięczność uczestników Festiwalu Literatury dla Dzieci. W sobotę bowiem, aby wziąć udział we wszystkich wspaniałościach trzeba by się rozdwoić! Zobaczcie zdjęcia

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień czwarty

  Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie już za półmetkiem. Piątek spędziliśmy na Warszawskich Targach Książki. Głównie. Bo wieczorem przenieśliśmy się do Warownia Jomsborg, czyli... osady wikingów! Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Wielki finał w Warszawie - ZAPOWIEDŹ

  Po tygodniu fantastycznych spotkań i warsztatów Festiwal Literatury dla Dzieci wspólnie z Teatrem Rampa zaprasza na finał w wielkim stylu! W programie specjalna męska czytanka, koncert bajkowych piosenek i tort!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień trzeci

  Festiwal w Warszawie nabiera rozpędu. W czwartek zaprosiliśmy Was na spotkania literackie na starówce, pełen wrażeń dzień na Warszawskich Targach Książki i wieczorną czytankę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień drugi

  Kosmiczne auta w Supercar Club Poland S.A. i Krzysztof Hołowczyc tym razem nie w roli kierowcy rajdowego, a lektora Pana Samochodzika. Tak było drugiego dnia Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 w Warszawie. Zobaczcie fotorelację

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 otwarty! Tegoroczną edycję zainaugurowała czytanka przed zachodem słońca z udziałem zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Michała Olszewskiego, który czytał wybrane fragmenty legend warszawskich

  więcej
© Festiwal literatury dla dzieci 2017 | 2014-2018
Design by Anna Kaszuba-Dębska