Aktualności

Poznajmy się z Poznaniem

Na pokładzie festiwalowych miast witamy Poznań! Czym zaskoczy nas miasto koziołków, najlepszych w świecie rogali i, rzecz jasna, pyr? Jedno jest pewne: stolica Wielkopolski książką stoi! Sprawdźcie, gdzie będziecie nas mogli spotkać jesienią.

 

Poznajcie miejsca, w których Poznań lubi czytać.

 

Centrum Kultury Zamek

 

 

Centrum Kultury ZAMEK to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Każdego roku odbywa się w nim 2500 wydarzeń, które są odbiciem najciekawszych zjawisk kultury. Pękamy z dumy, że w tym zacnym gronie od tego roku pojawi się również Festiwal Literatury dla Dzieci!

 

W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Instytucja buduje swój program w oparciu o sprawdzone formy wyrazu (m.in. koncerty, spektakle, wystawy sztuki, spotkania literackie i pokazy filmowe), jak i prowadząc eksperymenty artystyczne, realizując nowe działania, często o charakterze site-specific.

 

Ta niezwykła instytucja kultury ma swoją siedzibę w niemniej niezwykłym miejscu – dawnym Zamku Cesarskim, nad którego projektem osobiście czuwał cesarz Wilhelm II. Ta dwudziestowieczna budowla to jedne z najmłodszych zamków w Europie. Ma bagatela 585 pomieszczeń! Czy można wyobrazić sobie lepszą scenerię dla bajkowych spotkań z literaturą? 

 

Dowiedz się więcej: ckzamek.pl

 

Biblioteka Domu Bajek

 

 

Kameralna wypożyczalnia społeczna zlokalizowana w niemal geometrycznym centrum miasta Poznania, uhonorowana tytułem INICJATOR ROKU 2016 w dziedzinie kultury. To szczególne miejsce w skali kraju i jako takie zostało zamieszczone na NIEMAPIE - wyjątkowym przewodniku po największych polskich miastach, powstałym z myślą o rodzinach z dziećmi. Na księgozbiór Biblioteki składają się książki o wysokich walorach, zarówno literackich, jak i ilustracyjnych, liczy on kilkaset publikacji. Podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci zapraszamy na dyżury biblioteczne od wtorku do piątku w godzinach 17.00 - 19.00.

 

Dowiedz się więcej: facebook.com/bibliotekadomubajek

 

Estrada Poznańska – Scena na Piętrze

 

 

Estrada Poznańska działa w Poznaniu od ponad 60 lat. Siedziba instytucji na Masztalarskiej była niegdyś miejscem spotkań kultowego kabaretu Tey. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Obecnie Estrada jest organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych – wystaw, koncertów, spektakli, imprez plenerowych, spotkań kabaretowych. Wizytówką instytucji są trzy festiwale: Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, Made in Chicago oraz Poznań Baroque.

Ważnym miejscem w naszej działalności jest Scena na Piętrze. To punkt spotkań artystów i artystek reprezentujących rozmaite głosy, poglądy czy środki artystycznego wyrazu. Poprzez prowadzoną przez nas działalność producencko-artystyczną gospodarze starają się, aby Scena na Piętrze stała się miejscem, dzięki któremu mają szansę spotkać się seniorzy, studenci, dzieci i wszyscy Ci, którzy znajdą na niej coś dla siebie. 

 

Dowiedz się więcej: estrada.poznan.pl

 

Księgarnia „z Bajki”

 

 

Księgarnia „z Bajki” powstała w 1991 roku. Od początku istnienia obrała sobie misję ─ torować drogę dobrym książkom, zwłaszcza tym, które płyną pod prąd mód i niewybrednych gustów. Mając świadomość ogromnego znaczenia czytania w życiu każdego człowieka, swoją ofertę kieruje do czytelników w różnym wieku, proponując książki zarazem dla amatorów beletrystki, reportażu, poezji, jak i pozycji popularnonaukowych.

 

Ze szczególnym zaangażowaniem popularyzuje jednak dobrą, współczesną literaturę dziecięcą, wszak najsilniejszej radości obcowania ze słowem pisanym doświadczamy w dzieciństwie. Propaguje więc ideę głośnego czytania, która wspiera nie tylko rozwój emocjonalny dziecka, kształtuje jego wyobraźnię, ale pozwala także bardzo skutecznie zintegrować rodzinę.

 

Księgarnia „z Bajki” realizuje swoją misję poprzez rozliczne działania popularyzujące literaturę, m.in. spotkania czytelników z pisarzami, poetami oraz ilustratorami książek. Najmłodsi miłośnicy książek mieli już okazję poznać w księgarni „z Bajki” swoich ulubionych autorów: Wandę Chotomską, Małgorzatę Musierowicz, Dorotę Terakowską, Katarzynę Kotowską, Izabellę Klebańską, Elizę Piotrowską, Joannę Olech, Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, Grzegorza Kasdepke.

 

Z myślą o dzieciach organizujemy także Poranki Literackie, na które zapraszamy w każdą sobotę od godz. 11.00. Literackie Imieninki dla Chłopczyka lub Dziewczynki to nasza propozycja na wspólne świętowanie w gronie przyjaciół… i bohaterów literackich, w których wcielają się zaproszeni aktorzy. Księgarnia „z Bajki” to miejsce, w którym nie tylko sprzedaje się książki. 

 

Dzięki księgarni „z Bajki” będziecie mogli nabyć książki gości Festiwalu Literatury dla Dzieci na wszystkich wydarzeniach odbywających się poza C.K. Zamek.

 

Dowiedz się więcej: ksiegarniazbajki.pl

 

Biblioteka Raczyńskich

 

 

Biblioteka Raczyńskich to najstarsza z istniejących publiczna biblioteka w Polsce. Została otwarta 5 maja 1829 roku, a swoją siedzibę ma w budynku przy pl. Wolności w Poznaniu. Fasada gmachu jest wzorowana na paryskim Luwrze i było to pierwszy w Polsce budynek wzniesionym na cele biblioteczne.

 

W nowym gmachu Biblioteki, otwartym w 2013 roku, znajdują się różne wypożyczalnie, czytelnie i Biblioteka dla dzieci. Z 38 filii dla dzieci i dorosłych rozmieszczonych na terenie całego Poznania korzysta ponad 80 tys. zarejestrowanych czytelników. Poza bogatą ofertą książek (ponad 1,8 miliona woluminów) i czasopism, większość oddziałów udostępnia audiobooki, w 17 filiach wypożyczane są filmy na dvd, a oddziały dziecięce dodatkowo oferują atrakcyjne gry planszowe.

 

Biblioteka organizuje spotkania autorskie, wystawy, promocje książek, prelekcje, warsztaty. Dzieciom w wieku szkolnym i młodym czytelnikom oferujemy udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez cały rok. A ze względu na współpracę z Festiwalem Literatury dla Dzieci nadchodząca jesień będzie na pewno wyjątkowa!

 

Dowiedz się więcej: www.bracz.edu.pl

 

Muzeum Sztuk Użytkowych 

 

 

Muzeum Sztuk Użytkowych jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Położone jest na Wzgórzu Przemysła, w sercu Poznania w Zamku Przemysła.

 

Zamek  ze znakomitym punktem widokowym, a także przylegający do budowli teren stanowi oazę zieleni w samym sercu Poznania. Z wysokiej, 43 metrowej wieży zamkowej, wznosi się wyjątkowy widok na miasto i okolice. Zachowując pamięć o królewskiej przeszłości miejsca, w którym Muzeum jest usytuowane, wyodrębniona została przestrzeń poświęcona Przemysłowi II oraz dziejom Zamku.

 

W pozostałej przestrzeni,  na powierzchni prawie 1500 m² prezentowana jest stała ekspozycja poświęcona w całości sztuce użytkowej . Wśród zaaranżowanych w nowoczesny sposób 2000 obiektów znajdują się meble, wyroby z ceramiki, szkła i metalu, broń, biżuteria, tkaniny, stroje i dodatki do nich. W pokazie przyjęto narrację chronologiczno – problemową. W każdej epoce wyznaczono wątki powiązane z  panującymi w tym czasie ideami, trendami, klimatem i  smakiem oraz osiągnięciami artystycznymi, a  prezentowane muzealia z różnych dziedzin sztuki użytkowej wybrano pod kątem ich  związku z człowiekiem – w aspekcie materialnym i duchowym, w sferze prywatnej i publicznej, na różnych etapach jego życia. Tym samym przedmioty umożliwiają zwiedzającemu poznanie i zrozumienie ludzkich potrzeb, pragnień i zainteresowań. Wystawa  muzealna staje się  opowieścią o samym człowieku. 

 

Zachowując pamięć o królewskiej przeszłości miejsca, w którym Muzeum jest usytuowane, wyodrębniona została przestrzeń poświęcona Przemysłowi II oraz dziejom Zamku.

 

Centrum Inicjatyw Rodzinnych – Całkiem inny regał

 

 

Centrum Inicjatyw Rodzinnych to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Jej działanie jest wzorowane na podobnych instytucjach działających w Europie Zachodniej. Jest to miejsce dla każdej rodziny. Stworzone dla rodzin i z myślą o nich.


Centrum Inicjatyw Rodzinnych doradza rodzinom i wspiera ich rozwój, na przykład poprzez realizację programów kart dla Rodzin wielodzietnych. Ponad to wspiera inicjatywy międzypokoleniowe przez organizowanie poniedziałkowych akcji „Czytam i czuję” (kontynuacja akcji „Ferie w CIR, czytamy dzieciom”) oraz stworzenie „Całkiem innego regału” – przestrzenie, w której propagowane jest czytelnictwo wśród dzieci oraz kształtowane są pozytywne wzorce spędzania wolnego czasu.
„Całkiem inny regał” gromadzi w jednym miejscu najlepsze pozycje książkowe dla dzieci w każdym wieku, rodziców i dziadków, tak aby zachęcić wszystkich do czytania dobrych książek i popularyzowania czytelnictwa.


Ponad to Centrum Inicjatyw Rodzinnych informuje mieszkańców Poznania o najciekawszych miejskich wydarzeniach: kulturalnych, sportowych, czy edukacyjnych. Zapowiedzi szukajcie na stronie internetowej, w piątkowym newsletterze oraz na facebook’owym profilu.

 

Dowiedz się więcej: pcs-poznan.pl

 

Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

 
 
Historia Obserwatorium Astronomicznego w Poznaniu ma swój prapoczątek w 1906 roku. Wówczas rektor pruskiej Akademii Królewskiej w Poznaniu (Königliche Akademie zu Posen) zaproponował zorganizowanie w Poznaniu obserwatorium astronomicznego. Dziś, ponad sto lat później, Obserwatorium Astronomiczne jest samodzielnym instytutem w strukturze Wydziału Fizyki UAM. 
 
Co obserwuje się i bada w obserwatorium? A na przykład dynamikę sztucznych satelitów Ziemi oraz małych ciał Układu Słonecznego. a także fizykę planetoid i astrofizykę gwiazdową. Obserwatorium Astronomiczne UAM bierze udział w Nocy Naukowców, przy okazji interesujących zjawisk astronomicznych, Obserwatorium organizuje publiczne pokazy nieba, a uczniów zaprasza na lekcje tematyczne i zajęcia edukacyjne. 
 
Siedzibą obserwatorium jest zbudowany około 1880 dwór z dość nietypową jak na Wielkopolskę historią - nigdy nie był on siedzibą szlachecką ani magnacką. Należał do zamożnej rodziny chłopskiej – Palaczów.
 
Dowiedz się więcej: www.astro.amu.edu.pl

Aktualności – pozostałe:

 • Biblioteka Przedszkolaka

  I… wystartowała! Za nami pierwszy tydzień realizacji kampanii czytelniczej Biblioteka Przedszkolaka.

  więcej
 • Wyspiański dla dzieci i młodzieży - zapisy

  Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz z Muzeum Witrażu zapraszają w grudniu na wydarzenia dla dzieci i młodzieży w ramach Roku Wyspiańskiego. Wstęp wolny!

  więcej
 • Nadlatuje „Mały Sputnik”!

  W dniach 4-5 oraz 11-12 listopada zapraszamy małych kinomanów do warszawskiego kina Luna na poranki „Małego Sputnika” w ramach 11. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Jesteśmy partnerem wydarzenia!

  więcej
 • Niedziela na Festiwalu Conrada

  Zobaczcie fotorelację z warsztatów Cierpienie i radość z Justyną Styszyńską wokół książki Idol. Frida Kahlo, komiksowych z KaeReLem (Pan Leszy i inni) oraz ze spotkania z autorką "Dam, dziewuch, dziewczyn" Anną Dziewit-Meller

  więcej
 • Sobota na Festiwalu Conrada

  A na zdjęciach spotkanie z Andrzejem Maleszką (Magiczny Show), warsztaty trójwymiarowych ilustracji z Ainą Bestard (Co kryje ciało?) oraz spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem (NieUmarły Las).

  więcej
 • Piątek na Festiwalu Conrada

  Fotorelacja z piątkowych wydarzeń pasma dziecięcego Festiwalu Conrada: warsztatów plastycznych z Geoffroy'em de Pennartem i Sergem Blochem, warsztaty dla dzieci o języku i kulturze Głuchych oraz otwarcia wystawy "Dawno, dawno temu..."

  więcej
 • Pierwsze zdjęcia z Festiwalu Conrada

  Festiwal Conrada już za półmetkiem, a za nami pierwsze wydarzenia pasma dziecięcego. Zobaczcie fotorelacje ze spotkań z Martinem Widmarkiem oraz warsztatów marinistyczno-plastycznych z z Anitą Andrzejewską i Andrzejem Pilichowskim Ragno.

  więcej
 • Festiwal Conrada - ostatnie wolne miejsca!

  Do rozpoczęcia pasma dziecięcego Festiwalu Conrada zostało już tylko kilka dni. Ostatnie wolne miejsca czekają. Przygotowaliśmy ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać.

  więcej
 • Festiwal Literatury dla Dzieci na Targach Książki w Krakowie

  21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie rozpoczną się już 26 października! Wśród setek wystawców i tysięcy gości nie zabraknie i nas! Szukajcie Festiwalu na stoisku A53. Szykujemy moc atrakcji.

  więcej
 • Wernisaż wystawy inspirowanej Biblią Serge’a Blocha

  Odważył się narysować Boga jak śmiesznego człowieczka i nie trafił go grom. To Serge Bloch – jeden z najważniejszych współczesnych rysowników, który odpowiada za komiksową adaptację Biblii. Przyjdźcie na wernisaż wystawy w Krakowie!

  więcej
 • Za nami Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu

  Poznań za nami! Pora na krótkie podsumowanie wydarzeń oraz podziękowania dla naszych niezawodnych partnerów bez wsparcia których Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu nie byłby tak udany! Poznajcie ich!

  więcej
 • Festiwal Conrada najmłodszym czytelnikom

  Serge Bloch, Aina Bestard, Martin Widmark, Anna Dziewit-Meller, Karol KaeReL Kalinowski, Tomasz Samojlik, Adam Wajrak i Andrzej Maleszka, a to dopiero początek listy gości pasma dziecięcego Festiwalu Conrada!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień piąty

  Zobaczcie co robiliśmy w sobotę w Poznaniu! A jak zwykle na Festiwalu Literatury dla Dzieci działo się sporo: spotkanie z Jackiem Cyganem, warsztaty inspirowane Fridą Kahlo, gra miejska i koncert Budyń Julka Tuwima na deser!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień czwarty

  Gwoździem dnia było spotkanie z Asą Lind, ale w piątek na Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu działo się znacznie, znacznie więcej! Zobaczcie fotorelację z warsztatów plastycznych, spotkania z Joanną Fabicką i wieczornej czytanki.

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień trzeci

  Miłośnicy literatury dla dzieci nie dali się ponurym prognozom pogody ani szalejącemu nad Poznaniem orkanowi! W czwartek na spotkaniach i warsztatach były tłumy, o których nie śniło się filozofom. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień drugi

  Literackie warsztaty z komputerem w roli głównej, trochę straszny i trochę śmieszny spektakl, konferencja dla dorosłych miłośników literatury dla dzieci i kosmiczna czytanka w towarzystwie prawdziwej gwiazdy (ale sportu).

  więcej
 • Festiwal w Poznaniu - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu otwarty! Zobaczcie zdjęcia z inauguracyjnej czytanki przed zachodem słońca z udziałem Zastępcy Prezydenta Jędrzeja Solarskiego oraz wernisażu wystawy Lodorosty i Bluszczary.

  więcej
 • Otwarcie Festiwalu w Poznaniu - ostatnie wolne miejsca!

  Już 3 października rozpocznie się Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu. A na otwarcie szykujemy wernisaż wystawy Lodorosty i Bluszczary, czytankę przed zachodem słońca oraz niespodzianki!

  więcej
 • Od stóp do głowy - gra miejska w Poznaniu

  Jak wyleczyć chorego Olbrzyma? To zadanie dla zdolnych Medyków – czyli Was. Wyposażeni w Książeczkę Zdrowia Olbrzyma i zestaw paskudnych lekarstw udacie się w niebezpieczną podróż do jego wnętrza.

  więcej
 • 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

  Festiwal Literatury dla Dzieci wspólnie z Fundacją Burza Mózgów i Cafe Szafe jest oficjalnym partnerem 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które rozpoczną się już 26 października!

  więcej
 • Åsa Lind gościem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu

  Autorka uwielbianych przez dzieci i rodziców książek o małej dziewczynce i jej niezwykłym przyjacielu Piaskowym Wilku spotka się czytelnikami w Poznaniu.

  więcej
 • Wszystkie ręce na pokład! Wolontariusze w Poznaniu poszukiwani!

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami, a my potrzebujemy TWOJEJ pomocy! Dołącz do naszego zespołu w Poznaniu!

  więcej
 • Lodorosty i bluszczary - wystawa w Warszawie

  Od 23 sierpnia do końca września w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza będzie można zobaczyć wystawę Lodorosty i bluszczary poświęconą twórczości poetyckiej dla dzieci Jerzego Ficowskiego.

  więcej
 • Lodorosty i bluszczary - wystawa wokół Jerzego Ficowskiego

  Na ekspozycji prezentowane są materiały archiwalne pochodzące z archiwum autorskiego poety, oryginały prac oraz projekty książek dla dzieci, do których ilustracje przygotowywali wybitni polscy twórcy.

  więcej
 • Odeszła Wanda Chotomska

  Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Wanda Chotomska. Pisarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci, pomysłodawczyni Jacka i Agatki, a także Orderu Uśmiechu. Zmarła 2 sierpnia 2017 roku.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień szósty

  To już koniec w Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie, ale na pocieszenie mamy dużo zdjęć z niedzieli, czyli spotkania z Jackiem Cyganem, olimpiady gier podwórkowych z różnych części świata i - wreszcie - gali Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego!

  więcej
 • Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego 2016 dla "Kościska"

  "Kościsko" Karola „KaeRela” Kalinowskiego Najlepszą Polską Książką dla Dzieci 2016, a Nagroda Czytelników dla Barbary Caillot-Dubus i Aleksandry Karkowskiej za "Na Giewont się patrzy"

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień piąty

  Rodzinne drużyny medyków leczyły - od stóp do głów - olbrzyma, a z Agnieszką Aysen Kaim odwiedziliśmy dawną Turcję. Do tego kolejne spotkanie anglojęzyczne - z Sarah Forbes, warsztaty plastyczne (z Nežką Šatkov) i oczywiście wieczorna czytanka.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień czwarty

  Piątek pełen literackich emocji. Były spotkania. Były i warsztaty. Do tego pierwsze (ale nie ostanie!) w historii Festiwalu spotkanie anglojęzyczne i tchnące grozą wieczorne czytanie wierszydeł strasznych i rymowanych!

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień trzeci

  W czwartek zgłębialiśmy tajniki typografii, matematyki i przyrody. A popołudniu - zajęcia w podgrupach. Podczas gdy część z was przygotowywała mapy przyszłości, reszta brała udział w czytance z Prezydentem Jackiem Majchrowskim.

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień drugi

  W środę zaprosiliśmy Was na spotkania autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel i Barbarą Gawryluk, warsztaty w Muzeum Etnograficznym i Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz na loco-czytankę we wnętrzu bardzo starego tramwaju!

  więcej
 • Festiwal w Krakowie - dzień pierwszy

  Wernisażem wystawy Lodorosty i Bluszczary w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" otworzyliśmy Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Krakowie! Radości przy tym było co niemiara. Zobaczcie naszą fotorelację!

  więcej
 • Pocztówka do autora - WYNIKI KONKURSU

  Przygotuj pocztówkę do jednego z autorów goszczących w tym roku na Festiwalu Literatury dla Dzieci i weź udział w konkursie, w którym do wygrania są wspaniałe zestawy książek! Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 maja

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień piąty

  Zła wiadomość jest taka, że to już koniec Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku. Ale jest też dobra - mamy dla Was mnóstwo zdjęć z sobotnich wydarzeń. Zobaczcie naszą fotorelację. Kto siebie rozpoznaje?

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień czwarty

  W piątek zaprosiliśmy na spotkania z Marcinem Szczygielskim i Wojciechem Widłakiem i na warsztaty plastyczne z Moniką Hanulak i Ifi Ude. Ale to, rzecz jasna, nie wszystko co działo się czwartego dnia w Gdańsku.

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień trzeci

  Warsztaty z Grażyną Rigall i Aleksandrą Cieślak, spotkania z Grażyną Bąkiewicz, a do tego spektakl "Turban mistrza Mansura" i czytanka z udziałem Henryki Krzywonos! To tylko próbka czwartku w Gdańsku. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień drugi

  Literacki zawrót głowy czekał naszych młodych (i tych ciut starszych) uczestników drugiego dnia Festiwalu Literatury dla Dzieci. W programie zmieściliśmy spotkania literackie, warsztaty, czytankę i do tego konferencję.

  więcej
 • Festiwal w Gdańsku - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Gdańsku otwarty! A zainaugurowała go czytanka przed zachodem słońca z udziałem Prezydenta Pawła Adamowicza oraz wernisaż wystawy JASNOWIDZE w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

  więcej
 • Ostatnie wolne miejsca w Krakowie - nie może Cię zabraknąć!

  Na tydzień przed startem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie przygotowaliśmy dla Was ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać. Ale spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona! Kto pierwszy ten lepszy!

  więcej
 • Budyń Julka Tuwima na deser Festiwalu w Krakowie

  Rockowy i żywiołowy Budyń Julka Tuwima, czyli Jacek „Budyń” Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Zawłocka, Wojtek Sobura i Piotr „Bajzel” Piasecki uświetnią Galę Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego w Krakowie. Bilety na koncert są już w sprzedaży.

  więcej
 • Wystawy, czyli spotkania ze sztuką na Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017

  Wystawy najlepszych ilustratorów to stały punkt kolejnych odsłon Festiwalu Literatury dla Dzieci! Sprawdźcie co i gdzie możecie zobaczyć w tym roku w Gdańsku i Krakowie!

  więcej
 • Ostatnie wolne miejsca w Gdańsku - nie może Cię zabraknąć!

  Na tydzień przed startem Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku przygotowaliśmy dla Was ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać. Ale spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona! Kto pierwszy ten lepszy!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień szósty

  Ostatni dzień Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie, ale za to jak! W niedzielę bawiliśmy się na PGE Narodowym, leniuchowaliśmy w Centrum Sztuki Współczesnej, a na deser zaprosiliśmy do Teatru Rampa na finał jak z bajki.

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień piąty

  Wynalazca maszyny do teleportacji wygrałby dozgonną wdzięczność uczestników Festiwalu Literatury dla Dzieci. W sobotę bowiem, aby wziąć udział we wszystkich wspaniałościach trzeba by się rozdwoić! Zobaczcie zdjęcia

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień czwarty

  Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie już za półmetkiem. Piątek spędziliśmy na Warszawskich Targach Książki. Głównie. Bo wieczorem przenieśliśmy się do Warownia Jomsborg, czyli... osady wikingów! Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Wielki finał w Warszawie - ZAPOWIEDŹ

  Po tygodniu fantastycznych spotkań i warsztatów Festiwal Literatury dla Dzieci wspólnie z Teatrem Rampa zaprasza na finał w wielkim stylu! W programie specjalna męska czytanka, koncert bajkowych piosenek i tort!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień trzeci

  Festiwal w Warszawie nabiera rozpędu. W czwartek zaprosiliśmy Was na spotkania literackie na starówce, pełen wrażeń dzień na Warszawskich Targach Książki i wieczorną czytankę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień drugi

  Kosmiczne auta w Supercar Club Poland S.A. i Krzysztof Hołowczyc tym razem nie w roli kierowcy rajdowego, a lektora Pana Samochodzika. Tak było drugiego dnia Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 w Warszawie. Zobaczcie fotorelację

  więcej
 • Festiwal w Warszawie - dzień pierwszy

  Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 otwarty! Tegoroczną edycję zainaugurowała czytanka przed zachodem słońca z udziałem zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Michała Olszewskiego, który czytał wybrane fragmenty legend warszawskich

  więcej
 • Turban mistrza Mansura – przedpremierowy spektakl w Gdańsku

  Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku przygotował dla was nie lada gratkę - przedpremierowy pokaz spektaklu na podstawie książki „Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców” Marka Kochana

  więcej
© Festiwal literatury dla dzieci 2017 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska