Program

Wydarzenia festiwalowe w Poznaniu

 

   

 

Edycja 2017: Czytanie wszystkimi zmysłami

 

Poznańskie koziołki odliczają czas do chwili, kiedy w Poznaniu zagości Festiwal Literatury dla Dzieci. Już 11 września ruszą zapisy na wydarzenia organizowane w ramach poznańskiej edycji Festiwalu.

 

Festiwal otwiera inauguracja wyjątkowej wystawy Co to właściwie jest demokracja? grupy Equipo Plantel i Marty Piny, która przekonuje, że o demokracji można i warto rozmawiać od dziecka. Do Poznania zawitają największe gwiazdy polskiej i zagranicznej literatury dla dzieci – niektórzy z nich uświetnili poprzednie edycje, dla innych będzie to festiwalowy debiut. Przyjedzie m. in. Åsa Lind – szwedzka pisarka, znana dzieciom z cyklu Piaskowy Wilk, wielokrotny laureat konkursów literackich,

autor powieści fantastycznych dla młodzieży - Marcin Szczygielski, wspaniała ilustratorka Emilia Dziubak, uwielbiany przez dzieci Grzegorz Kasdepke, pisarz, autor scenariuszy i reżyser Andrzej Maleszka, czy Jacek Cygan, którego piosenki zna cała Polska.

W sobotę, 7 października, imprezę podsumuje wydarzenie absolutnie międzypokoleniowe – całodniowy piknik literacki, podczas którego rodzice przypomną sobie, a dzieci poznają najlepsze gry i zabawy podwórkowe wszech czasów. Równie rodzinna i emocjonująca będzie tegoroczna gra miejska, a zakończymy poznańską edycję Festiwalu Literatury dla Dzieci wyjątkowym koncertem.

Oczywiście to nie wszystkie zaplanowane atrakcje! Na gości czeka cała masa innych spotkań, wystaw i warsztatów… Dokładny program na wydarzenia w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu ogłosimy po wakacjach.

 

Program – pozostałe:

 • Edycja 2017: Czytanie wszystkimi zmysłami

  więcej
 • Wydarzenia festiwalowe w Warszawie

  Tegoroczna edycja w Warszawie otwiera czwartą odsłonę Festiwalu. Zapraszamy na PGE Narodowy, na Warszawskie Targi Książki, ale także do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, które już po raz drugi gościć będzie Festiwal w swoich wnętrzach.

  więcej
 • Wydarzenia festiwalowe w Gdańsku

  Program gdańskiej edycji festiwalu pełen jest wielkich nazwisk i ciekawych spotkań. Z dumą otwieramy rejestrację na wydarzenia w tym mieście. Przygotować kotwicę do rzucenia!

  więcej
 • Wydarzenia festiwalowe w Krakowie

  W programie stolicy Festiwalu Literatury dla Dzieci pełno jest spotkań i warsztatów z bajecznymi autorami. To również tutaj poznamy tytuł, który zdobędzie Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 ufundowaną przez Kraków Miasto Literatury UNESCO.

  więcej
© Festiwal literatury dla dzieci 2017 | 2014-2017
Design by Anna Kaszuba-Dębska