Aktualności

Niesamowita przestrzeń festiwalu - Kraków

Przestrzeń literatury jest pod każdym względem niesamowita - a więc przestrzeń Festiwalu też musi być taka. Miejsca, w których będziemy się spotykać w tym roku urzekają i fascynują same w sobie - kiedy dodać do tego festiwalowe wydarzenia, otrzymamy niezapomnianą mieszankę!

 

Prezentujemy Państwu miejsca, które wraz z festiwalem odwiedzimy w tym roku. Zapraszamy do Krakowa!

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

 

Manggha - wszystko zaczęło się od Feliksa "Manggha" Jasieńskiego - podróżnika, krytyka, kolekcjonera i mecenasa sztuki. Zafascynowany, między innymi, Japonią (pseudonim "Manggha" został zainspirowany tytułem zbioru drzeworytów Katsuhiki Hokusaiego), stworzył zbiór 6500 eksponatów związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni, który podarował potem Muzeum Narodowemu w Krakowie. Kilkanaście lat później, w 1944 roku, na jedyną wystawę, na której udało się zaprezentować tę kolekcję, trafił dziewiętnastoletni Andrzej Wajda, którego eksponaty zachwyciły. Kiedy w 1987 roku został laureatem nagrody Kioto, postanowił całą sumę przeznaczyć na wybudowanie w Krakowie miejsca, w którym będzie można zaprezentować kolekcję Mangghi. W projekt zaangażowała się także Japonia - i dzięki połączonym wysiłkom dwóch krajów oraz naprawdę wielu ludzi powstał nowoczesny budynek uważany za jedną z ikon współczesnej architektury. Prócz stałej ekspozycji w Mangghdze organizuje się wystawy czasowe, warsztaty i kursy związane z Japonią. W 2002 roku muzeum odwiedził cesarz Akihito i jego żona, Michiko.

 

Zobacz więcej: http://manggha.pl

 

Instytut Francuski


Zlokalizowany w budynku Konsulatu Francji, przy ulicy Stolarskiej 15, Instytut Francuski jest miejscem, z którym powinien zaprzyjaźnić się każdy wielbiciel kultury frankofońskiej.

 

Zatem jeśli kochasz Francję, francuski film, muzykę czy literaturę musisz tu przyjść i skorzystać z bogato zaopatrzonej Mediateki, w której na wypożyczenie czeka m.in. ponad 20 tytułów gazet i czasopism w wersji drukowanej, 17 000 książek i audiobooków, 2 300 pozycji audiowizualnych, gry wideo, płyty CD, a także komputery z dostępem do Internetu i kącik telewizyjny, gdzie można obejrzeć filmy na DVD (oczywiście francuskie). W środowe wieczory organizowane są pokazy filmów francuskich w wersji oryginalnej. Instytut organizuje również kursy językowe na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

A to wciąż nie wszystko. Instytut Francuski promuje wiedzę o kraju Balzaka i Moneta również organizując różne wydarzenia kulturalne. Wśród nich jest przyznawana corocznie nagroda "Lista Goncourtów: polski wybór" (nagroda literacka przyznawana przez studentów romanistyki z całego kraju, pod patronatem Akademii Goncourtów, wzorowana na Nagrodzie Goncourtów), czy organizacja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Uniwersyteckich w języku francuskim.

 

Zobacz więcej: http://institutfrancais.pl/cracovie/pl/

 

Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Muzeum Archeologiczne - to najstarsza archeologiczna placówka w Polsce. Powołano ją, jako Muzeum Starożytności, w lutym 1850 roku. W jej zbiorach znajduje się ponad pół miliona zabytków. To zarówno dary kolekcjonerów i odkrywców, ale również efekty rozlicznych prac wykopaliskowych prowadzonych od ponad stu lat w Małopolsce oraz na terenach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej (Ukraina, Litwa, Białoruś). Ale to pradzieje Małopolski stanowią główny obszar zainteresowań badawczych krakowskiego Muzeum Archeologicznego.

 

Od 1967 roku główną siedzibą Muzeum jest zabytkowy kompleks budynków przy ul. Senackiej 3. Kompleks nie mniej ciekawy niż unikatowe zbiory muzealne. I tak w XVI wieku mieścił się tu zbór kalwiński, później karmelitów bosych. Pod koniec XVIII wieku budynki klasztorne adaptowano na... więzienie. Zespół gmachów św. Michała (nazwa została od wezwania zburzonego kościoła) służył jako zakład penitencjarny przez ponad półtora wieku - aż do 1950 roku! Przebywali w nim zarówno przestępcy kryminalni, jak i więźniowie polityczni. A wśród osadzonych u św. Michała byli m.in. Ludwik Waryński i Michał Bałucki. Niewątpliwym atutem (choć ukrytym za wysokim murem) jest przepiękny ogród. Niestety dostępny jest on tylko w godzinach otwarcia Muzeum.

 

Zobacz więcej: http://www.ma.krakow.pl/
 

Teatr Ludowy - Scena Pod Ratuszem

Scena Pod Ratuszem (Rynek Główny 1) to przyczółek nowohuckiego Teatru Ludowego, znajdującego się w samym sercu Starego Krakowa. Zajmuje on miejsce niezwykle klimatyczne – mieści się bowiem w piwnicach wieży ratuszowej stojącej na Rynku Głównym. Budowaniu szczególnej atmosfery tej sceny sprzyja jej bujna przeszłość. Niegdyś, gdy wieża była jeszcze faktyczną siedzibą władz miejskich, w jej podziemiach mieściła się m.in. słynna „Piwnica Świdnicka”, czyli prowadzony przez radę miasta wyszynk. Za ścianą natomiast usytuowane były więzienne lochy. Z nimi z kolei sąsiadowała torturia, w której urzędował kat. Bardzo ponoć skuteczny w wymuszaniu zeznań.

 

Na całe szczęście od 1996 roku w podziemiach królują już tylko kabarety i komedia w wykonaniu zespołu Teatru Ludowego. A widzom towarzyszy wyłącznie śmiech.  

 

Zobacz więcej: http://www.ludowy.pl/index.ph

 

ICE Kraków Congress Centre

 

ICE Kraków Congress Centre. Krakowskie Centrum Kongresowe jest wielofunkcyjnym obiektem przystosowanym do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń społeczno – kulturalnych: kongresów, konferencji, wystaw, spektakli i koncertów. Tworzy nowy architektoniczny punkt odniesienia dla fragmentu miasta w rejonie bulwarów wiślanych, a jednocześnie podporządkowuje się prestiżowemu, historycznemu i współczesnemu kontekstowi – począwszy od wawelskiego wzgórza, przez panoramę starego Krakowa, Kazimierza i Podgórza. Dzięki temu uczestnicy koncertów mogą podziwiać panoramę miasta. W ICE Kraków znajdują się trzy główne sale: Audytoryjna, Teatralna, Kameralna, zespół sal konferencyjnych, foyer z widokiem na Wawel, sala wystawowa i powierzchnie pomocnicze. Centrum może pomieścić 3200 osób.

 

Zobacz więcej: http://www.icekrakow.pl/

 

Goethe Institut 

Goethe Institut w Krakowie – promuje dialog i wymianę doświadczeń z europejskimi (głównie niemieckimi) artystami, twórcami kultury, przy czym nacisk kładzie przede wszystkim na kulturę współczesną. Jeśli ktoś nie zna języka niemieckiego, bez obaw! Może śmiało brać udział we wszystkich imprezach, gdyż są one tłumaczone. Instytut Goethego zawiera w sobie Dział Kursów Językowych (wzmacnianie nauczania języka niemieckiego w każdej sferze – szkolnej i poza nią), Dział Informacji i Bibliotekę (zbieranie i przekazywanie bieżących informacji dotyczących kultury, polityki niemieckiej jak i niemieckiego życia społecznego). Instytut Goethego tworzy nowe programy technologiczne do nauki języka niemieckiego, oraz organizuje wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne mające na celu kształcenie w zakresie poznawania tegoż języka. 

 

Zobacz więcej: http://www.goethe.de/ins/pl/kra/plindex.htm?wt_sc=krakow

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest główną, publiczną biblioteką województwa małopolskiego, finansowaną przez samorząd województwa. Spełnia dwie podstawowe funkcje:
- gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory na miejscu, a także na zewnątrz, pośrednicząc w wypożyczaniu międzybibliotecznym;
- sprawuje nadzór merytoryczny nad siecią samorządowych bibliotek publicznych w Małopolsce.

Biblioteka, oprócz książek i czasopism, gromadzi także zbiory specjalne: płyty analogowe i CD, płyty DVD, CD-ROM, filmy na taśmie 16 mm, książkę "mówioną" i brajlowską, dokumenty życia społecznego. Wojewódzka Biblioteka Publiczna oferuje użytkownikom 400 miejsc w czytelniach oraz 40 stanowisk komputerowych. Biblioteka zapewnia również dostęp do katalogowych i pełnotekstowych baz elektronicznych zarówno na miejscu jak i on-line.

 

Zobacz więcej: http://www.rajska.info/

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie należy do grona najstarszych bibliotek pedagogicznych. Powstała w 1922 r. jako Centralna Biblioteka Nauczycielska Okręgu Szkolnego Krakowskiego. Od 1968 r. posiada status biblioteki naukowej. W 1999 r. Biblioteka stała się jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Małopolskiego. Aktualnie posiada 10 filii w województwie małopolskim: Chrzanów, Miechów, Nowa Huta, Olkusz, Oświęcim, Proszowice, Słomniki, Sucha Beskidzka, Wadowice.

 

Obecny stan księgozbioru w krakowskiej Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej to 284 881 vol. materiałów bibliotecznych (grudzień 2013). Katalog zbiorów Biblioteki dostępny jest online i obejmuje wszystkie książki wydane po 1989 r., czasopisma prenumerowane na bieżąco, multimedia, część starszego zasobu oraz księgozbiory podręczne Czytelni i Wypożyczalni. Sukcesywnie wprowadzane są zbiory z lat wcześniejszych. Książki zamawia się za pośrednictwem strony internetowej lub osobiście w Bibliotece. Zakres zbiorów w ogólnym zarysie ma charakter humanistyczny ze specjalizacją pedagogiczną. Zawiera piśmiennictwo związane z realizacją nauczania i wychowania w przedszkolu, w szkołach wszystkich poziomów oraz w uczelniach przygotowujących kadry nauczycielskie.
W Bibliotece można skorzystać z komputera, kserografu, skanera i bezprzewodowego dostępu do Internetu.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka jest dziś otwarta na potrzeby wszystkich użytkowników – każdy może się bezpłatnie zapisać i korzystać z naszych zbiorów i usług. Nauczyciele z małopolskich szkół spotykają się tu na konferencjach metodycznych, szkoleniach i warsztatach. Uczniowie biorą udział w lekcjach bibliotecznych, a maturzyści uczą się korzystać z różnorodnych źródeł informacji i przygotowywać bibliografię do prezentacji maturalnych. Swoje zbiory Biblioteka promuje zarówno na stronie internetowej, gdzie polecane są nowości i książki szczególnie przydatne w pracy pedagogicznej, a także poprzez czasowe wystawy tematyczne, chętnie odwiedzane przez czytelników.

 

Zobacz więcej: https://www.pbw.edu.pl/

 

Muzeum Narodowe w Krakowie


Muzeum Narodowe w Krakowie – utworzone w 1879 roku jako pierwsza na ziemiach polskich narodowa instytucja muzealna. Zaczątkiem kolekcji był obraz Pochodnie Nerona ofiarowany Muzeum przez Henryka Siemiradzkiego. Wkrótce, dzięki darom przekazywanym przez kolejnych artystów i kolekcjonerów. Coraz częściej do Muzeum trafiały już nie tylko pojedyncze dzieła, ale i całe kolekcje. Na początku XX wieku okazało się, żę zbiory są tak duże, że Muzeum potrzebuje nowego gmachu. Zapadła decyzja o wybudowaniu nowej siedziby. Przedstawiony projekt uznawany był za jedno z najnowocześniejszych założeń tego typu w Europie. Prace budowlane rozpoczęto w 1934 roku. Przerwał je niestety wybuch II wojny światowej. W niepełnej formie Muzeum funkcjonowało do 1970 roku. Prace nad nowym gmachem zakończono 20 lat później. Dziś, poza Gmachem Głównym przy al. 3 Maja, w skład Muzeum wchodzi jeszcze 9 innych oddziałów, w tym szereg muzeów biograficznych, poświęconych wybitnym polskim artystom. Sama zaś instytucja słynie nie tylko z bogatych kolekcji, ale i ogromnego zaangażowania w działalność edukacyjną.


Zobacz więcej: http://mnk.pl/

 

Sheraton Krakow Hotel


Sheraton Krakow Hotel to jeden z najbardziej luksusowych obiektów tego typu znajdujących się w Krakowie. Na szczycie budynku znajduje się rozległy taras, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wawel i brzeg Wisły. To niezwykłe miejsce pozwala zachwycić się panoramą miasta i przyjrzeć mu się z całkiem innej perspektywy – zarówno w porannym zgiełku, jak i w czasie wieczornego relaksu. Wypoczynkowi sprzyja niezwykle elegancki wystrój tarasu, odprężająca muzyka oraz znakomite menu oferowane w znajdującym się się tam barze.


Zobacz więcej: http://www.taras-loungebar.pl/pl/

 

Pawilon Wyspiańskiego


Pawilon Wyspiańskiego – nowoczesny obiekt zaprojektowany przez znanego architekta Krzysztofa Ingardena. Usytuowany w samym sercu Krakowa – przy Trakcie Królewskim, między Rynkiem Głównym a Wawelem. Od momentu otworzenia w 2007 roku, pawilon ten na stałe już zdążył wpisać się w tkankę miasta, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych jego punktów. Mimo niezwykle nowoczesnego charakteru, obiekt pięknie współgra z okoliczną historyczną zabudową. To harmonijne współistnienie współczesności z tradycją dotyczy również wnętrza, które z jednej strony służy jako centrum informacji turystycznej, z drugiej zaś – stanowi przestrzeń ekspozycji witraży Wyspiańskiego. W Pawilonie znajduje się ponadto znakomicie wyposażona sala konferencyjna oraz sale wystawowe.


Zobacz więcej: http://www.biurofestiwalowe.pl/pawilon-wyspianskiego.html

Aktualności – pozostałe:

 • Znamy daty trzeciej edycji Festiwalu literatury dla Dzieci!

  Znamy daty trzeciej edycji Festiwalu! Spodziewajcie się wielu atrakcji – spotkań z autorami, warsztatów, koncertów, wystaw, gier miejskich i nie tylko...

  więcej
 • Literackie podróże z Conradem dotarły do celu

  2015-10-26

  Młodzi uczestnicy mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o tym, jak wyglądały dawniej podróże ale także przygotować własnoręcznie mapę oraz wziąć udział w warsztatach literackich

  więcej
 • Pasmo dla dzieci na Festiwalu Conrada

  Festiwal Conrada wspólnie z Festiwalem Literatury dla Dzieci zapraszają!

  więcej
 • FLDD w szortach

  W niedzielę 23. sierpnia zakończył się festiwal Literacki Sopot. Dzięki wsparciu Instytutu Książki mogliśmy zorganizować na najmłodszych czytelników kilka spotkań z rekomendowanymi przez nas autorami i podziwianymi ilustratorami.

  więcej
 • FLDD jedzie do Sopotu!

  2015-08-17

  Już od czwartku 20 sierpnia b.r. do niedzieli 23 sierpnia będziemy obecni na Festiwalu Literacki Sopot. Polecamy Ostry Dyżur Literacki a także warsztaty i spotkania literackie prowadzone przez Szymona Kloskę.

  więcej
 • Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014

  Znamy już zwycięzców plebiscytu na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2014 roku.

  więcej
 • Dzień piąty we Wrocławiu

  Niedzielne spotkania we Wrocławiu zakończyły drugą edycję Festiwalu Literatury dla Dzieci. Była to ostatnia okazja, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zobaczcie co się działo!

  więcej
 • Pocztówka do autora - wyniki konkursu

  Kochani! Już niedługo zaczyna się kolejna edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci! W przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia możecie włączyć się już dziś.

  więcej
 • Dzień czwarty we Wrocławiu

  Kolejna porcja wspaniałych spotkań literackich za nami. Poznaliśmy także zwycięzcę plebiscytu "Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014". Zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Dzień trzeci we Wrocławiu

  Za nami kolejny, wypełniony po brzegi spotkaniami literackimi i warsztatami plastycznymi dzień Festiwalu. Gościliśmy m.in. Ewę Kozyrę-Pawlak, Józefa Wilkonia, Jana Bajtlika i Rafała Kosika. Zobaczcie co się działo!

  więcej
 • Dzień drugi we Wrocławiu

  Festiwal we Wrocławiu ruszył pełną parą. Drugiego dnia licznie uczestniczyliście w warsztatach plastycznych, warsztatach pachnących czekoladą, czytankach po zmroku oraz zgłębialiście tajniki tańca żydowskiego - zobaczcie zdjęcia!

  więcej
 • Dzień pierwszy we Wrocławiu

  Festiwal zawitał do ostatniego z miast. Pierwszego dnia czytanki po zmroku w swoim gabinecie zaprezentował Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Zainaugurowana została także wystawa Masz prawa, człowieku! Do 8 czerwca możecie również oglądać wystawę „70 lat Pippi Pończoszanki”.

  więcej
 • Festiwal Literatury dla Dzieci zawitał do Wrocławia

  Po Krakowie, Warszawie i Gdańsku przyszła pora na stolicę Dolnego Śląska. Przed nami ostatnia odsłona tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Od wtorku (26 maja) zapraszamy do Wrocławia. Jedno jest pewne: będzie się działo!

  więcej
 • Ostatni dzień w Gdańsku

  Ostatni dzień festiwalu w Gdańsku przepełniony był wydarzeniami! Odbyła się Gra Miejska, otwarcie muralu projektu Tomasza Lwa Leśniaka, Ostry dyżur literacki, fantastyczne spotkania, a na koniec wielki koncert z Jerzem Igorem! Zobaczcie jak wyglądał ten pełen emocji dzień!

  więcej
 • Dzień czwarty w Gdańsku

  Czwarty dzień Festiwalu w Gdańsku za nami. Licznie przybyliście na spotkania - zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  więcej
 • Dzień trzeci w Gdańsku

  Spotkania z Agnieszką Stelmaszyk oraz Anną Czerwińską-Rydel, premiera spektaklu w wykonaniu grupy Teatr Uszyty oraz czytanki po zmroku - tak przebiegał trzeci dzień Festiwalu w Gdańsku.

  więcej
 • Dzień drugi w Gdańsku

  Agnieszka Tyszka, Adam Wajrak oraz Tomasz Samojlik spotkali się z najmłodszymi drugiego dnia Festiwalu w Gdańsku.

  więcej
 • Dzień pierwszy w Gdańsku

  Festiwal wystartował w Gdańsku! Zobaczcie jak przebiegały pierwsze spotkania.

  więcej
 • Gala coraz bliżej!

  Odsłaniamy rąbek tajemnicy, co czeka na gości we wrocławskim Starym Ratuszu. A czeka dobra zabawa i liczne niespodzianki – to pewne. Na początek: sprawdzian ze sprytu i pomysłowości. Na galę wpuszczać będzie krasnolud.

  więcej
 • Dzień piąty w Warszawie

  W niedzielę mieliście okazję uczestniczyć w ostatnich już spotkaniach festiwalowych w Warszawie. Zobaczcie co się działo!

  więcej
 • Dzień siódmy w Krakowie

  Siódmy i jednocześnie ostatni dzień Festiwalu w Krakowie za nami. Sobotni program realizowany był przy współpracy z 4. Festiwalem Miłosza.

  więcej
 • Dzień czwarty w Warszawie

  Wspaniali Goście, warsztaty plastyczne, gry i czytanki - zobaczcie co działo się podczas czwartego dnia Festiwalu w Warszawie.

  więcej
 • Dzień szósty w Krakowie

  Szósty dzień Festiwalu w Krakowie to spotkania z Anną Piwkowską, Wojciechem Bonowiczem, spacer po Rynku z Michałem Rusinkiem oraz seanse filmowe.

  więcej
 • Dzień trzeci w Warszawie

  Ostry Dyżur Literacki, spotkania i warsztaty z autorami oraz czytanki po zmroku - tak wyglądał trzeci dzień Festiwalu w Warszawie. Zobaczcie fotorelację.

  więcej
 • Dzień drugi w Warszawie

  Drugi dzień Festiwalu w Warszawie obfitował w spotkania literackie. Ruszył także Ostry Dyżur Literacki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  więcej
 • Dzień piąty w Krakowie

  Kolejny dzień Festiwalu w Krakowie wypełniony był po brzegi spotkaniami. Zobaczcie co się działo!

  więcej
 • Pierwsze spotkanie w Warszawie

  Przez kilka dni Festiwal odbywa się równolegle w Krakowie i w Warszawie. Zobaczcie zdjęcia z pierwszego spotkania w Warszawie - dla dzieci czytał Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak.

  więcej
 • Dzień czwarty w Krakowie

  Za nami czwarty dzień Festiwalu w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkań.

  więcej
 • Dzień trzeci w Krakowie

  Gośćmi trzeciego dnia Festiwalu byli Anna Polony, Adam Wajrak oraz Marianna Sztyma. Zobaczcie, jak przebiegały spotkania.

  więcej
 • Dzień drugi w Krakowie

  Festiwal ruszył i nabiera rozpędu. Pierwsze spotkania już za nami - zobaczcie co działo w poniedziałek w Krakowie!

  więcej
 • Uroczysta inauguracja Festiwalu Literatury dla Dzieci

  Cztery miasta, 22 dni i ponad sto spotkań literackich to Festiwal Literatury dla Dzieci 2015. Właśnie został zainaugurowany w Krakowie!

  więcej
 • Czytanki po zmroku w ramach Europejskiej Nocy Literatury

  Zobaczcie, kto w tym roku zabierze Was w podróże po dalekich krajach i lądach. Będziecie mieli okazję posłuchać głosu znanych artystów i innych wybitnych osobistości. Zapraszamy!

  więcej
 • Prezydenci miast po raz kolejny czytają dzieciom

  W trakcie pierwszego festiwalu ogromną popularnością cieszył się cykl Czytanek po zmroku, które w każdym z miast inaugurowali Prezydenci. Będą czytać i teraz!

  więcej
 • Księgoduchy do poduchy

  Czas zmierzyć się z groźnymi Księgoduchami. Czy wystarczy wam sprytu, mocy i odwagi, przekonacie się biorąc udział w rodzinnej grze miejskiej „Księgoduchy do poduchy” z okazji 2. Festiwalu Literatury dla Dzieci - 16 maja w Krakowie i 23 maja w Gdańsku.

  więcej
 • Warszawskie Targi Książki

  W dniach 14-17 maja zapraszamy na Stadion Narodowy - w tym roku Festiwal Literatury dla Dzieci także zagości na Warszawskich Targach Książki!

  więcej
 • Dobre Strony w dobrym miejscu!

  Niecałe dwa miesiące dzielą nas od wrocławskiego święta młodych i najmłodszych czytelników. Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

  więcej
 • Józef Wilkoń - artysta wszechstronny

  Jego prace znajdują się w największych galeriach, a dorobek obejmuje kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i ponad 60 indywidualnych. Józef Wilkoń będzie gościem Festiwalu Literatury dla Dzieci.

  więcej
 • Wystawa „70 lat Pippi Pończoszanki”

  W 2015 roku mija 70 lat od pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki. Z tej okazji w trasę po Polsce rusza wystawa poświęcona Pippi i jej autorce, Astrid Lindgren. Zagości także na naszym festiwalu!

  więcej
 • Ostry Dyżur Literacki

  Zapraszamy do udziału w zupełnie nowym wydarzeniu festiwalowym - Ostrym Dyżurze Literackim. "Diagnozą" dla najmłodszych będzie wybór idealnej lektury!

  więcej
 • Festiwale łączą siły!

  Wszystkich miłośników literatury zapraszamy w maju do Krakowa i Wrocławia! Czekają wieczory poetyckie, koncerty, wystawy, konkursy i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników!

  więcej
 • Festiwal pod honorowym patronatem IBBY i KOPD

  Z przyjemnością zawiadamiamy, że Festiwal Literatury dla Dzieci został już po raz drugi objęty honorowym patronatem Polskiej Sekcji IBBY i Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

  więcej
 • Konkurs "A to moja bajka właśnie...." 2015

  Współorganizatorzy festiwalu - Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek oraz Miejska Biblioteka Publiczna - ogłaszają czwartą edycję ogólnopolskiego konkursu "A to moja bajka właśnie…" dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Poszukujemy młodych bajkopisarzy!

  więcej
 • Energia stolicy - Warszawa

  Wszyscy znakomicie znamy legendy związane z Warszawą. Dobrze też wiemy, że to miasto, w którym historia lubi splatać się z tym, co nowe. W tej niezwykle dynamicznej przestrzeni spotkamy się z literaturą, która wie, co to tradycja, ale z chęcią wychodzi też poza jej ramy.

  więcej
 • Wiatr od morza - Gdańsk

  W historii literatury nie brakuje dowodów na to, że pisarzy i poetów morze inspirowało od zawsze. Mając to na uwadze, wybraliśmy się w tym roku również do Gdańska, żeby zbadać jak szum fal współgra z szelestem kartek.

  więcej
 • W mieście książki - Wrocław

  Na naszej festiwalowej mapie nie mogło zabraknąć Wrocławia, ogłoszonego przecież niedawno Światową Stolicą Książki. Gościć będziemy w przestrzeniach, gdzie literatura nieraz już ożywała w swoich najpiękniejszych formach. Zabierzemy ją także na spacer po miejskim parku...

  więcej
 • Ruszają prace nad drugą edycją Festiwalu!

  Ruszają prace nad drugą edycją Festiwalu. Znów możecie spodziewać się wielu atrakcji - spotkań z twórcami, warsztatów, spektakli, wystaw i nie tylko. Zajmiemy się sztuką opowiadania historii i wyprawimy się po baśnie z najdalszych krańców Ziemi.

  więcej
© Festiwal literatury dla dzieci 2015 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska