Aktualności

Festiwal w Warszawie - tak było!

Cztery dni i dwadzieścia jeden literackich wydarzeń, które miały miejsce w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci w Warszawie 2018. Zobaczcie wycinek tego, co odbywało się w zeszły weekend w gościnnej przestrzeni PGE Narodowy.

 

Foto: Anna Szymańska.

Koordynator Festiwalu Literatury dla Dzieci w Warszawie: Fundacja Czas Dzieci 

 

 

(17 maja) Spotkanie z Grzegorzem Majchrowskim i Marią Giemza – autorami książki dla dzieci Nieustraszony strach na wróble, która została wydana w ramach konkursu Piórko 2017. 

(18 maja) Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem, autorem książki Mirabelka. Rozmowę poprowadziła Marzena Rogalska. 

Warsztaty 30 znikających trampolin poprowadziła Katarzyna Lis-Lachowicz z udziałem autorek, Doroty Kassjanowicz i ilustratorki Pauliny Daniluk.

Etnogadki, o obyczajach polskich autorstwa Moniki Michaluk i ilustratora Michała Stachowiaka, poprowadził Witold Przewoźny, znany etnograf poznański, bajarz, organizator niezwykłych lekcji muzealnych w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu. 

I oczywiście, na Festiwalu Literatury dla Dzieci w Warszawie nie mogłoby zabraknąć Ostrego Dyżuru Literackiego - happeningu ratującego niechętnych lekturze młodych pacjentów. Niejeden rekonwalescent został wyleczony z nudy nieciekawych lektur! Po czterech dniach ciężkiej pracy, nasi wspaniali lekarze mogli odetchnąć i powiedzieć: BĘDZIE CZYTAŁ!

Aktualności – pozostałe:

© Festiwal literatury dla dzieci 2018 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska