Aktualności

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie - dzień czwarty

Piątek rozpoczęliśmy intensywnie, bo od wyjątkowego spaceru po Ogrodzie Botanicznym UJ. Tak zaczęty dzień musiał się udać! Ciekawe spotkania, niecodzienne rozmowy, wspaniali autorzy i kreatywne warsztaty - właśnie tak wyglądał początek festiwalowego weekendu. 

 

 

Fot. Anna Stachurka

 

 

O książce Drzewa rozmawialiśmy z Wojciechem Grajkowskim w idealnej scenerii, bo w Ogrodzie Botanicznym UJ. Dzień zaczęliśmy od krótkiej rozmowy, a następnie na własne oczy sprawdziliśmy, jak wyglądają najstarsze i najbardziej śmierdzące! drzewa, które rosną w Ogrodzie Botanicznym. Było mnóstwo ciekawych informacji i cała masa dobrej zabawy. 

 

 

 

W czasie, gdy część uczestników festiwalu spacerowała po Ogrodzie Botanicznym w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha trwały spotkania z Małgorzatą i Martą Ruszkowskimi - wokół książki Warszawiacy oraz z Katarzyną Ryrych - wokół książki Łopianowe pole.

 

 

 

 

Po serii spotkań przyszedł czas na warsztaty - najpierw, w Muzeum Etnograficznym, udaliśmy się w podróż do Nibyladnii wraz z Niną Kulik, a następnie w Międzynarodowym Centrum Kultury dowiedzieliśmy się, czy wyżły chodzą na łyżwy. Warsztaty w MCK przeprowadziły dla nas Angelika Madura oraz Karolina Grabarczyk-Chochołek. Odbyły się one również w czwartek (22 listopada) dla grup zorganizowanych. 

 

 

 

 

Piątkową Czytankę po zachodzie słońca poświęciliśmy książce Drzewołazki Cecyli Malik. Tym razem spotkaliśmy się w Muzeum Etnograficznym. Po przeczytaniu książki dzieci wzięły udział w warsztatach protestowania. Książkę przeczytała dla nas Marta Filipiuk-Michniewicz. 

 

 

 

 

Dzisiaj odbyła się również ostatnia projekcja filmowa w Kinie Paradox (ul. Krupnicza 38).
 

Do więcej wrażeń zapraszamy w weekend!

 

Galeria zdjęć: 

 

Aktualności – pozostałe:

© Festiwal literatury dla dzieci 2018 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska