Festiwal

Festiwal Literatury dla Dzieci 2018

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie. Festiwal Literatury dla Dzieci w 2018 roku odbył się już po raz piąty. Rozpoczął się 17 maja w Warszawie, a potem przyszła kolej na Gdańsk i Kraków w listopadzie. To już dawno za nami, a przecież wszyscy chcemy wiedzieć, co czeka nas w kolejnym roku!

 

Nie sztuka powiedzieć: uczmy dzieci miłości do literatury. Sztuką jest przekuć to w czyn, zwłaszcza teraz, gdy stara poczciwa książka musi rywalizować z bezlikiem urządzeń, o których nie śniło się filozofom. I Gutenbergowi też. Twórcy Festiwalu Literatury dla Dzieci, niesieni falą licznych wyrazów sympatii ze strony młodych i trochę starszych uczestników, znów zakasali rękawy i szykują program jakiego jeszcze nie było!

 

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki będzie towarzyszyć nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Jak się okaże, zapominania zupełnie niesłusznie.

 

Wkrótce podamy terminy dla edycji 2019 FESTIWALU LITERATURY DLA DZIECI. Tym razem zobaczymy się w Gdańsku i w Krakowie.

© Festiwal literatury dla dzieci 2018 | 2014-2019
Design by Anna Kaszuba-Dębska