Weekend na Festiwalu rozpoczęliśmy od spotkania z Marcinem Szczygielskim i od warsztatów z wymyślania historii, a zakończyliśmy w Muzeum Podgórza, gdzie przeczytaliśmy książkę: Niesamowite przygody psa Dżimusia.
To była wyjątkowo udana sobota, pełna niesamowitych rozmów o potędze wyobraźni, warzywnych kryminałach, sztuce, którą możemy dostrzec wszędzie i wreszcie o zwierzętach i o tym, jak się nimi opiekować.
Przed nami ostatni dzień Festiwalu! Nie może Was zabraknąć na niedzielnych spotkaniach 🙂

Fot. Anna Stachurka

W Pawilonie Wyspiańskiego odbyło się pierwsze z dwóch spotkań Lubię zmyślać! Warsztaty z wymyślania historii, czyli przyśpieszony kurs pisania i twórczego myślenia.

Na spotkaniu autorskim z Marcinem Szczygielskim poznaliśmy szczegóły powstawania książki Leo i czerwony automat. Autor przeczytał dla nas kilka fragmentów książki, opowiedział o pracy pisarza i swoich inspiracjach.

O warzywnych kryminałach porozmawialiśmy z Mikołajem Marcelą – autorem książki Best Seler i zagadka znikających warzyw. Podczas spotkania dzieci pomogły autorowi w wymyślaniu kolejnej części książki, która tym razem ma być poświęcona owocom.

Podczas spaceru szlakiem krakowskich legend odwiedziliśmy magiczne zakątki Krakowa, a przy okazji poznaliśmy historię dzielnego szewczyka Skuby, dowiedzieliśmy się kim tak naprawdę są krakowskie gołębie, dlaczego hejnał urywa się w połowie i gdzie ślad swojej stopy odcisnęła królowa Jadwiga.

O tym, że sztuka jest wszędzie przekonała nas Marta Altes. Możemy dostrzec ją dosłownie wszędzie, wystarczy mieć tylko oczy szeroko otwarte! Podczas warsztatów dzieci stworzyły własne dzieła sztuki, używając do tego jedynie prostych elementów, z których zwyczajnie rysujemy kwiaty.

Dzień zakończyliśmy Czytanką po zachodzie słońca w Muzeum Podgórza.

Już jutro ostatni dzień Festiwalu. Zapraszamy!