Zaczynamy! Gdańsk powitał nas chłodną aurą, ale prawdziwie gorącą atmosferą podczas inauguracyjnego spotkania z Grzegorzem Kasdepke – poskramiaczem słów i gatunków literackich! Zebraliśmy się w Teatrze Wybrzeże, żeby posłuchać Pana Maluśkiewicza we wspólnym wykonaniu Piotra Grzelaka, wiceprezydenta Gdańska do spraw zrównoważonego rozwoju, wraz z Grzegorzem Kasdepke! Po duecie w składzie pan prezydent i pan pisarz, mieliśmy okazję wspólnie zastanowić się, co to właściwie znaczy być politykiem, a co oznacza bycie pisarzem. A jak już wyjaśniliśmy sobie te kluczowe zagadnienia, prowadzący spotkanie – Szymon Kloska zasypał pana pisarza dziesiątkami nieprzewidywalnych pytań. I nie on jeden – na widowni teatru wyrósł istny las rąk czytelników ciekawych, skąd też biorą się pomysły i czy bohaterowie mają swoje pierwowzory w prawdziwym życiu. I dlaczego właściwie pisarze… piszą.

fot. Bartosz Bańka

Grzegorz Kasdepke zobowiązał się, że dopisze – specjalnie dla nas! – kolejny rozdział swojej najnowszej książki 45 puknięć w glowę, na którą skada się czterdzieści pięć trudnych pojęć zobrazowanych krotochwilnymi opowiastkami w czterdziestu pięciu gatunkach literackich! Młodzi słuchacze wybrali baaardzo trudne słówko, a Grzegorz Kasdepke obiecał, że stworzy do niego przewrotną i błyskotliwą definicję!

fot. Bartosz Bańka

Jak wyjaśni trudne pojęcie, które dla niego wybralismy i czy dobrze wywiąże się ze zobowiązania? Przekonajcie się, zaglądając na fanpage autora!

fot. Bartosz Bańka

Na koniec spotkania ustawiliśmy się w gigantycznej kolejce, każdy z ulubioną książką – i nikt nie wyszedł ze spotkania bez dedykacji.

Zobacz galerię: