Już półmetek! Czwartkowy program otworzyła konferencja dla nauczycieli i bibliotekarzy “O gustach się dyskutuje”. Prelegentami byli dr Donata Ochmanndr Grzegorz JankowiczArtur Wabik i dr Małgorzata Chrobak.

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej spotkaliśmy autorkę książki “Trochębajki”, Katarzynę Maziarz, która przybliżyła nam postać młodego Wyspiańskiego.

Na warsztatach z Alpem Gokalpem mieliśmy okazję stworzyć własne, całkiem nowe litery alfabetu! Dowiedzieliśmy się także co nieco o sekretach naszych nauczycieli – i o tym, że po szkole w ogóle mają jakieś życie!

A co działo się w tym czasie w Nowohuckim Centrum Kultury? Robert Trojanowski opowiedział o warsztacie komiksiarza – podjęliśmy też wyzwanie, żeby stworzyć najdłuższy komiks wszechczasów!

Na spotkaniu z Marcinem Wichą, autorem “Niezwykłej historii Sebastiana van Pirka”, rozmawialiśmy o tym, co jest śmieszne, a co… jeszcze śmieszniejsze – i o tym, jak bawić słowem!

Alicja Rose pokazała nam, co jest widoczne – i ważne – na pierwszy rzut oka. Nauczyliśmy się, jak profesjonalnie kadrować! I sprawdziliśmy w praktyce, czy mamy dobre oko.

Warsztaty z ilustratorami: Zosią Frankowską i Jackiem Ambrożewskim spakowaliśmy nasze (rysunkowe) plecaki, które wcześniej wyposażyliśmy we wszystko, co w podróży jest koniecznie!

Wieczorem zaś – precedens! Zaplanowaliśmy dla Was aż dwie Czytanki przed zachodem słońca. W Chałupie u Szpinaka wysłuchaliśmy folklorystycznych wierszyków, a potem zaproszono nas na degustację chłopskiego jadła!

Ci, którzy lubią się bać, udali się natomiast do Archiwum Poezji Grozy (tak naprawdę było to Muzeum Archeologiczne), gdzie Andrzej Róg zinterpretował dla nas prawdziwie mrożące krew w żyłach wiersze! A już prawie o zmroku rozbiegliśmy się po muzealnych zakamarkach – było w czym buszować!

Co za dzień! Do zobaczenia jutro!