Książka „Tututu odkrywa (nie)zwyczajność” autorstwa Anny Świątek jest pozycją wyjątkową i urzekającą zarówno swoją szatą graficzną jak i przygodami rezolutnej i ciekawskiej Tututu. Jest to dziewczynka, z którą każde dziecko może w jakiś sposób się utożsamić – z pozoru „zwyczajna”, mająca głowę przepełnioną pomysłami i pytaniami różnej maści. Pozycja ta kipi dziecięcą fantazją, dociekliwością i dziecięcymi próbami rozwiązywania problemów. Tututu ma przyjaciela, Bato, towarzysza w codziennych przygodach. Ważnym bohaterem jest też jej Dziadek – który zachęca wnuczkę do poznawania świata „po swojemu”, nie dając jej gotowych odpowiedzi na zadawane pytania. Dzięki temu w dziewczynce rozwija się umiejętność do samodzielnych przemyśleń.

Ilustracje towarzyszące nam w trakcie lektury wykonane zostały przez autorkę historii – są piękne, barwne i bezbłędnie przekazują emocje bohaterów. Warto też zwrócić uwagę na duży format książki oraz użyty w niej grubszy papier – takie „drobiazgi” sprawiają, że czytanie jej jest jeszcze większą przyjemnością.

Szczerze polecam zapoznanie się z przygodami Tututu, uważam, że jej historie oraz przenikliwe obserwacje mogą zaciekawić zarówno najmłodszych jak i najstarszych czytelników.

(Recenzja: Weronika Sysło)