O Nas

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, jeden z największych w Polsce – Festiwal Literatury dla Dzieci. W 2021 roku odbędzie się jego ósma edycja pod hasłem: Palce lizać! Na początku października zobaczymy się w Gdańsku, a w grudniu – w Krakowie!

Każdego roku szykujemy dla uczestników festiwalu program pełen literackich wrażeń. Przeżycia niepowtarzalne i zapadające w pamięć to nasza wizytówka. Niesieni falą licznych wyrazów sympatii, rok w rok zakasamy rękawy, uruchamiamy wszystkie pokłady kreatywności i zapraszamy Was na wydarzenia festiwalowe.

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe.

Kalendarz czytelniczy

Calendar of Wydarzenia

P pon.

W wt.

Ś śr.

C czw

P pt.

S sob.

N niedz.

1 event,

Urodziny Olgi Tokarczuk

2 events,

Rocznica urodzin Marka Twaina

Rocznica urodzin Lucy Maud Montgomery

0 events,

1 event,

Rocznica urodzin Heleny Bechlerowej

1 event,

1 event,

2 events,

Rocznica urodzin Walta Disneya

1 event,

Mikołajki

Mikołajki

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

0 events,

1 event,

1 event,

Dzień Księgarza

0 events,

1 event,

Rocznica urodzin Ludwika Zamenofa

0 events,

2 events,

Dzień bez Przekleństw

Rocznica urodzin Ewy Nowackiej

1 event,

0 events,

1 event,

Dzień ryby

Dzień ryby

0 events,

0 events,

0 events,

1 event,

1 event,

Boże Narodzenie

0 events,

0 events,

0 events,

1 event,

0 events,

0 events,

2 events,

Światowy Dzień Pokoju

0 events,

Aktualności

Rzuć okiem

na inne działania Fundacji Burza Mózgów

Biblioteka Przedszolaka_kampania czytelnicza

Biblioteka Przedszkolaka

Kampania czytelnicza dla przedszkoli, polegająca na zakładaniu minibibliotek. Każda z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie otrzymuje na własność minibibliotekę – kufer z książkami oraz materiałami warsztatowymi.

Love Królowe

Love Królowe

Projekt Love Królowe to przede wszystkim pakiet warsztatów, królewskie murale oraz portal, na który składa się 25 portretów i opowieści o polskich królowych. Poznajcie wspaniałe dziewczyny i kobiety – polskie księżne i królowe, wyjątkowe postaci, które żyły w różnych stuleciach – od średniowiecza po czasy nowożytne.

Co autorom w głowach siedzi?

Co autorom w głowach siedzi?

Pakiet warsztatów dla dzieci oraz seminariów dla bibliotekarzy i księgarz. Wszystkie działania odbywające się w ramach projektu organizowane są w kameralnych księgarniach. Na projekt składają się między innymi warsztaty monotypii, lalkarskie, leporello oraz typograficzne.

Ombro-cinéma / kino z folii i papieru

Warsztaty wspierające edukację kulturową, szczególnie filmową, będącą syntezą obrazu, muzyki i literatury. Wydarzenia organizowane w ramach projektu wspierają i urozmaicają działalność kulturalną kin studyjnych. Warsztaty animacji przygotowane zostały z myślą o przedszkolach i szkołach podstawowych.

Pszczoły czułe czułki

Małopolska kampania społeczna promująca ekologię i bioróżnorodność. Kampania połączona jest z zakładaniem kwietnych rabat w przedszkolach i szkołach, edukacyjnymi warsztatami plastycznymi dla dzieci oraz kreatywnymi wystawami w przestrzeniach szkolnych i przedszkolnych.

Sztuka w ekran stuka

Sztuka w ekran stuka

Zespół różnorakich, interaktywnych aktywności online skupionych wokół portalu, którego celem jest upowszechnianie kultury w sieci. Zadanie realizowane w sieci, ma rozwijać przestrzeń do dzielenia się zasobami kulturalnymi, oferuje nowe, kreatywne narzędzia cyfrowe do interdyscyplinarnej edukacji.

Nasi Goście

Wspierają nas

 

Dołącz do naszej społeczności 👋

Zarejestruj się, aby co miesiąc otrzymywać niesamowite i wartościowe treści.

Nie wysyłamy spamu! Zapoznaj się z naszą polityką prywatności aby uzyskać więcej informacji.

Copyright © 2021 · Festiwal Literatury Dla Dzieci
Skip to content