Ulubiony festiwal najmłodszych czytelników powraca! Festiwal Literatury dla Dzieci 2018 już za moment rozpocznie się w Warszawie. Widzimy się od 17 do 20 maja na PGE Narodowym.
Ale ten czas leci. W maju w Warszawie widzimy się już po raz piąty! Uczcimy to wspaniałym programem, w którym czekają na Was same literackie pyszności i dużo dobrej zabawy!

Na początek nowość – cykl

Laboratorium literackie
Na Festiwalu Literatury dla Dzieci 2018 pojawia się po raz pierwszy. Ten mariaż spotkania autorskiego i kreatywnych warsztatów, będzie okazją, aby (raz) stanąć oko w oko z wyśmienitymi twórcami literatury dla dzieci i (dwa) jednocześnie tworzyć, odkrywać i doświadczać.

I tak Dorota Kassjanowicz i Paulina Daniluk (autorki 30 znikających trampolin) w Laboratorium literackim wezmą pod lupę opowieść i zbadają ją z wielu perspektyw, poziomów wrażliwości, komunikatywności czy spostrzegawczości.

Ola i Daniel Mizielińscy zaproszą dzieciaki na międzyplanetarną podróż z książką Tu jesteśmy.

Monika Michaluk i Michał Stachowiak przeprowadzą eksperymenty na obyczajach polskich na podstawie książki Etnogadki.

Z Piotrem Kasińskim i Robertem Trojanowskim zrobimy sobie komiks, a z autorkami Alfabetu niepodległości

Anną Skowrońska i Joanną Gebal rozłożymy na czynniki pierwsze obraz niepodległej Polski. A to dopiero początek programu Festiwalu Literatury dla Dzieci 2018 w Warszawie!

Wspólnie z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak będziemy świętować dziesiąte urodziny Basi.

Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy samotnie przepłynął kajakiem ocean Atlantycki, a dzięki książce Doba na oceanie Agaty Loth-Ignaciuk i Bartłomieja Ignaciuka od teraz jest też bohaterem literackim.

Miłośników czworonogów nie powinno zabraknąć na spotkaniu z Barbarą Gawryluk, autorką serii Pies na medal poświęconej prawdziwym psim bohaterom. A młodych koniarzy na premierze pierwszej książki z cyklu Stajnia pod tęczą z udziałem Katarzyny Dowbor oraz Marcina Kozieła.

Wreszcie pasjonaci piłki nożnej spotkają się z Jarosławem Kaczmarkiem autorem Piszczek. To, co naprawdę ważne, a buntowniczki i buntownicy będą mieli szansę wygrać egzemplarz Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek z autografem Eleny Favilli oraz wysłuchać przedpremierowo fragmentów drugiego tomu. A to nadal nie wszystko! Na Festiwalu Literatury dla Dzieci 2018 w Warszawie z spotkają się z Wami również: Cezary Harasimowicz, Maria Giemza, Olaf Jarzemski, Agnieszka Frączek, Agnieszka Mielech, Agnieszka Stelmaszyk, Marcin Kalita, Grzegorz Majchrowski.

Nie zabraknie też niezastąpionego Ostrego Dyżuru Literackiego, który chorym na czytelniczą niemoc i złaknionym dobrej książki przepisze odpowiednią listę leków. To znaczy lektur. Koordynator Festiwalu Literatury dla Dzieci w Warszawie: Fundacja Czas Dzieci.

Festiwal Literatury dla Dzieci 2018 w Warszawie odbędzie się w ramach Warszawskich Targów Książki. Pamiętajcie, że wstęp na teren targów jest biletowany. Program i rezerwacje tutaj:

https://fldd.pl/2018/program/