Piątek rozpoczęliśmy intensywnie, bo od wyjątkowego spaceru po Ogrodzie Botanicznym UJ. Tak zaczęty dzień musiał się udać! Ciekawe spotkania, niecodzienne rozmowy, wspaniali autorzy i kreatywne warsztaty – właśnie tak wyglądał początek festiwalowego weekendu.

Fot. Anna Stachurka

O książce Drzewa rozmawialiśmy z Wojciechem Grajkowskim w idealnej scenerii, bo w Ogrodzie Botanicznym UJ. Dzień zaczęliśmy od krótkiej rozmowy, a następnie na własne oczy sprawdziliśmy, jak wyglądają najstarsze i najbardziej śmierdzące! drzewa, które rosną w Ogrodzie Botanicznym. Było mnóstwo ciekawych informacji i cała masa dobrej zabawy.

W czasie, gdy część uczestników festiwalu spacerowała po Ogrodzie Botanicznym w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha trwały spotkania z Małgorzatą i Martą Ruszkowskimi – wokół książki Warszawiacy oraz z Katarzyną Ryrych – wokół książki Łopianowe pole.

Po serii spotkań przyszedł czas na warsztaty – najpierw, w Muzeum Etnograficznym, udaliśmy się w podróż do Nibyladnii wraz z Niną Kulik, a następnie w Międzynarodowym Centrum Kultury dowiedzieliśmy się, czy wyżły chodzą na łyżwy. Warsztaty w MCK przeprowadziły dla nas Angelika Madura oraz Karolina Grabarczyk-Chochołek. Odbyły się one również w czwartek (22 listopada) dla grup zorganizowanych.

Piątkową Czytankę po zachodzie słońca poświęciliśmy książce Drzewołazki Cecyli Malik. Tym razem spotkaliśmy się w Muzeum Etnograficznym. Po przeczytaniu książki dzieci wzięły udział w warsztatach protestowania. Książkę przeczytała dla nas Marta Filipiuk-Michniewicz.

Dzisiaj odbyła się również ostatnia projekcja filmowa w Kinie Paradox (ul. Krupnicza 38).

Do więcej wrażeń zapraszamy w weekend!