Jak przetrwać w strasznym świecie dorosłych? Ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny? W jaki sposób zbudować miasto? Jakie różnorodne zastosowanie mogą mieć przedmioty codziennego użytku? To tylko nieliczne pytania, na które poszukaliśmy dzisiaj odpowiedzi między innymi z Rafałem Kosikiem, Mikołajem Golachowskim oraz Joanną Rusinek.

Fot. Anna Stachurka

Felix, Net, Nika, Amelia i Kuba – czy jest ktoś kto nie zna ich przygód? Podczas pierwszego czwartkowego spotkania spotkaliśmy się z Rafałem Kosikiem. Ponad 200 uczestników spotkania mogło (przed premierą) dowiedzieć się, co takiego spotka ich ulubionych bohaterów w najnowszej książce!

Pokaz slajdów i spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Mikołajem Golachowskim przeniosło nas w arktyczny świat zwierząt. Pingwiny, foki i niedźwiedzie… Ależ było ciekawie.

Warsztaty z Joanną Rusinek spowodowały, że na całą godzinę zamieniliśmy się w budowniczych własnych miast. Dzięki pomocy zaangażowanych rodziców udało nam się stworzyć ponad 10 małych metropolii.

O przedmiotach ładnych i brzydkich porozmawialiśmy podczas spotkania w Forum Designu (al. F. Focha 1). Kolejną Czytankę po zachodzie słońca poprowadził dla nas Szymon Kloska, a książki przeczytała Agata Jabłońska.

Po więcej wrażeń zapraszamy jutro