Co zęby mają wspólnego z jelitami i dlaczego czasami boli nas brzuch? Profesor Mikołaj Spodaryk i Maria Mazurek rozwikłali (prawie) wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące układu trawienia. A pytanie było baaardzo dużo :)

Zygmunt Miłoszewski – literacki mistrz sensacji opowiadał o swojej pierwszej książce dla dzieci “Hydropolis”, która mówi o drodze do wolności i walce o prawo do buntu.

Proszę Państwa, oto Ludwik Jerzy Kern! Dowcipny, skromny i arcyciekawy pisarz, uwielbiany przez małych i dużych, tych którzy kochają psy (wszystkie), króliki (niektóre) i słonie (białe). To on podarował nam najmilszego teriera w historii literatury dziecięcej. Podczas spaceru śladami Kerna oprócz Ferdynanda poznaliśmy tuzin innych czworonogów, buszowaliśmy po księgarniach w poszukiwaniu zapomnianego autora i udało nam się na chwilę zmienić zimę w wiosnę!
W jednym miejscu zebrali się najmłodsi fani i fanki samochodów, samolotów, traktorów i koparek. Razem z Piotrem Karskim i Tutu – bohaterem jego ostatniej książki wyruszyliśmy w szalony pościg, zmieniliśmy się w fascynujące pojazdy i stworzyliśmy pojazdowy korowód na wszystkie sale Pałacu Potockich.
Sobotni dzień zakończyliśmy filmowo! W kinie Paradox obejrzeliśmy przedpremierowo film “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona.