Wczoraj rozpoczęliśmy Gdańską edycję – mimo deszczu i wichury zebraliśmy się, żeby uczestniczyć w niezwykłym widowisku muzycznym jazzmana Olo Walickiego. Specjalnie na tę okazję stworzył autorską aranżację muzyczną do książki „symfonia zwierząt” Dana Browna.

Spotkanie to, jako pierwsze w historii Festiwalu Literatury dla Dzieci, było transmitowane na żywo – dziękujemy wszystkim tym, którzy przybyli osobiście i tym, którzy połączyli się z nami z domów!

Niezwykła melorecytacja artysty, dźwięki kontrabasu (i nie tylko!), pełne humoru utwory dla dzieci spod pióra Dana Browna i kameralna atmosfera w Instytucie Kultury Miejskiej – to wszystko sprawiło, że spotkanie było jedyne w swoim rodzaju.

Dla uczestników spotkania online przygotowaliśmy też upominki – dla pięciu autorów komentarzy przygotowaliśmy egzemplarze”Symfonii zwierząt”.

W dźwiękowo-liryczną podróż do dżungli, lasu i nad jezioro zabrał nas Maestro Mysz. Jeżeli w niej nie uczestniczyliście, jeszcze jest szansa – zobaczcie transmisję na naszym profilu na Facebooku!

Fot. Bartosz Bańka