Spotkajmy się w Krynicy! Nowa baza terenowa i ośrodek rezydencji artystycznych Fundacji Burza Mózgów w Krynicy-Zdroju

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale zapowiedzi. Doliczyliśmy się frekwencji na dwóch tegorocznych edycjach Festiwalu Literatury dla Dzieci i zebraliśmy zdjęcia ze wszystkich przedszkoli, szkół, bibliotek i księgarni, w których gościliśmy z warsztatami czytelniczymi i artystycznymi. Powoli zbieramy siły na kontynuację bieżących projektów, a w międzyczasie spieszymy się podzielić z Wami radosną wiadomością!

Dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO) tworzymy przyszłą bazę terenową dla działań Fundacji Burza Mózgów w Krynicy-Zdroju. W specjalnie adaptowanej Willi Jagusia położonej w sercu perły polskich uzdrowisk powstaje nasz oddział terenowy, a w nim baza REZYDENCJI ARTYSTYCZNYCH ze świetlicą warsztatowo-biblioteczno-konferencyjną zwaną OGRODEM SZTUK, czyli pracownią malarską, ceramiczną i miejscem plenerowym.

Już od 2024 roku zaprosimy artystów z najróżniejszych dziedzin: pisarzy/pisarki, twórców/twórczynie sztuk wizualnych, ilustratorzy/ilustratorki, ludzi filmu, muzyki i teatru oraz animatorków/animatorki kultury z całej Polski (i nie tylko!) na dwutygodniowe lub miesięczne REZYDENCJE ARTYSTYCZNE. Planujemy stworzyć miejsce dla oddechu i przestrzeni do twórczej pracy, dla inspiracji i interakcji z lokalnym środowiskiem artystycznym.

W Krynicy bywali wielcy – od Heleny Modrzejewskiej i Józefa Kraszewskiego, przez Jana Kiepurę i jego żonę Marthę Eggert po gwiazdy międzywojennego filmu z Eugeniuszem Bodo na czele. Chcemy nawiązać do tych twórczych tradycji i stworzyć nowe miejsce odpowiadające na współczesne potrzeby różnych środowisk.

Szczegóły wkrótce na stronie www.rezydencjeartystyczne.pl

Śledźcie nasze kanały!

***

Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.