Czy nie możecie doczekać się już święta wszystkich dzieci? My również! A czy wiecie, co wspólnego mają: Międzynarodowy Dzień Dziecka, 100-lecie odzyskania niepodległości, Julian Tuwim, teatr oraz hasło: WOLNOŚĆ?

A to, że spotkają się one w sobotę 1 czerwca na gdańskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci! Będziemy na Was czekać od 10.30 na placu Dariusza Kobzdeja. Zachęcamy do zapoznania się z programem i udziału w bezpłatnych wydarzeniach. Jednocześnie przypominamy o rezerwacji miejsc na wybrane warsztaty i spotkania – lepiej nie zwlekać! 🙂 A o atrakcjach, które nas czekają, możecie przeczytać poniżej:

Gra miejska: Przygoda między wierszami
Julian Tuwim obchodziłby w tym roku swoje 125. urodziny! Z tej okazji zorganizowaliśmy dla Was iście literacką, rodzinną grę miejską (Tuwim powiedziałby: Bal w plenerze). Jeśli są wśród Was zdolni Literaci – wielbiciele słowa, amatorzy przygody i nieustraszeni Strażnicy Abecadła – zapraszamy 3-4 osobowe drużyny do wspólnej zabawy już od 10.30.

Szczegóły gry znajdziecie w regulaminie, a na Wasze zgłoszenia (na adres: gra.gdansk@gmail.com) czekamy do 28 maja!

Uwolnij się! – warsztaty projektowania plakatu z Katarzyną Bogucką

Dokładnie 30 lat temu, w czerwcu 1989 roku, w naszym kraju odbyły się pierwsze od ponad 40 lat wybory parlamentarne. WOLNOŚĆ tańczyła na ustach Polaków, a w tegoroczny Dzień Dziecka zatańczy i dla nas – na plakatach stworzonych w czasie warsztatów z wybitną plakacistką i ilustratorką – Katarzyną Bogucką! Na wspólne uwalnianie wyobraźni zapraszamy od 12.00 do 13.00. Tylko pamiętajcie o zapisach!

Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości – spotkanie z Michałem Rusinkiem
Dziecięce wierszyki łatwo zapadają w pamięć. Łatwiej je też cytować niż Konstytucję, a często zawierają te same prawdy – powiedziała prof. Ewa Łętowska. Zgadzamy się z nią z całego serca, dlatego na nasze wystrzałowo-wolnościowe obchody Dnia Dziecka zaprosiliśmy autora Wierszyków…, a zarazem wykładowcę na Wydziale Polonistyki UJ i niegdyś sekretarza Wisławy Szymborskiej – Michała Rusinka. Słyszeliśmy, że jego walizka i bilet na samolot czekają już w pełnej gotowości, aby na pewno dotrzeć na spotkanie z Wami od 15.00 do 16.30! Trzymajcie kciuki za ładne niebo, a w międzyczasie możecie zapisać się na wydarzenie.

Wolno sobie! – spektakl grupy Improbaja
Wolno czy szybko? Wolno, czy nie wolno? Jeszcze nie wiadomo, ale o tym wszystkim, a także o tym, czym jest wolność teatru, przekonamy się pod koniec dnia dzięki uprzejmości grupy Improbaja: Karoliny Rucińskiej, Małgorzaty Tremiszewskiej oraz Wojciecha Tremiszewskiego. Będziemy świadkami spektaklu, który powstanie na naszych oczach i z naszym udziałem – to Wy zadecydujecie o losach bohaterów ImproBajki. zapisujcie się i przybywajcie od 16.30 do 17.00!