Zachęcamy do sięgnięcia po książkę Dzik Dzikus autorstwa Krzysztofa Łapińskiego. Ta bajkowa opowieść porusza ważny problem dotyczący relacji międzyludzkich. Jej zwierzęcy bohaterowie uwikłani są w problemy na wskroś przypominające te, z którymi zmaga się niemal każda społeczność.

W lesie Kabackim czas mija spokojnie i szczęśliwie. Jego mieszkańcy żyją w zgodzie i nie są przygotowani na to, co się wkrótce wydarzy. Ni stąd, ni zowąd wśród zwierząt pojawia się troll, którego ulubioną zabawą jest sprawianie wszystkim przykrości i rozgłaszanie plotek mających skłócić leśne społeczeństwo. Dzik Dzikus jako pierwszy pada ofiarą złośliwego stworzenia. Zostaje niesłusznie oskarżony o przyniesienie do lasu zarazy oraz rozrzucanie śmieci. Traci zaufanie znajomych, a co najgorsze, zaczyna w niego wątpić jego najlepszy przyjaciel – zając Uchowski. Na szczęście w lesie mieszkają również zdolni obserwatorzy. Czy uda im się przyuważyć, kto jest twórcą wielkiego zamieszania? Ta przygoda wiele nauczy dzika Dzikusa i jego przyjaciół. Dowiedzą się między innymi dlaczego trolle są złośliwe, jak się przed nimi obronić oraz przekonają się, czy możliwe jest ukulturalnienie trolla. Dzik

Dzikus to opowieść, która pomoże czytelnikowi poradzić sobie podczas „spotkania z trollem”. To książka o tym, że warto wbrew wszystkiemu być życzliwym, a zło można zwyciężyć jedynie dobrem.

Bogate, barwne ilustracje Marty Kurczewskiej pozwolą czytelnikowi zagłębić się w tajemniczy, leśny świat, w którym porządku strzegą lisy i dziki.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Agora. Została nominowana do Nagrody Literackiej Hestia.