Nie możemy w to uwierzyć, ale jesteśmy już na półmetku Festiwalu Literatury dla Dzieci! Jak ten czas szybko leci… Zobaczcie, co działo się 3 dnia Festiwalu!

Środowy poranek spędziliśmy w towarzystwie Marka Kamińskiego – polarnika, podróżnika i filozofa. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak przygotować się na wyprawę na biegun, zobaczcie zapis transmisji online.

Krzysztof Łapiński zabrał nas do Lasu Kabackiego na spotkanie z Dzikiem Dzikusem, ale był to tylko pretekst do rozmowy o rażącej sile fake newsów i wartości wspólnego sprzeciwu i solidarności. Posłuchajcie!
Książkę nominowaną do Nagrody Literackiej Hestia wydało wydawnictwo Agora dla Dzieci.

Anti Saar – estoński pisarz zawojował serca dzieci! Seria o Matim wydawnictwa Widnokrąg była punktem wyjścia do rozmowy o mierzeniu się z trudnymi sytuacjami ale i o pokonywaniu strachu i lęków.

Po południu przyszedł czas na bajecznie kolorowe i oszałamiające warsztaty z Anną Kaźmierak na podstawie jej książki “Turonie, żandary i herody”. Zrobiliśmy maski kolędników i wiemy już jakie złożyć życzenia idąc w gości.

 

Uwieńczeniem tego dnia były wieczorne Czytanki po zachodzie słońca! Tym razem spotkaliśmy się w wyjątkowej przestrzeni Teatru Szekspirowskiego i wysłuchaliśmy 10 wierszy o trudnościach charakteru w brawurowej interpretacji Marty Kalmus-Jankowskiej i Piotra Jankowskiego. A po czytankach wyruszyliśmy na spacer po teatralnych zakamarkach!

Również dziś miała Miejsce konferencja dla Bibliotekarek i Bibliotekarzy, Nauczycielek i Nauczycieli w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej. Udział wzięli w niej: Anti Saar, Adam Pękalski, Przemek Staroń i Anna Czernow.

Taki festiwal, że palce lizać!

fot. Bartek Bańka