Przedostatni dzień Festiwalu rozpoczęliśmy od pełnych wrażeń warsztatów, potem przyszedł czas na emocjonujące spotkania i zaczytany wieczór. Nie zabrakło nam wyobraźni, boskich przygód, teatralnych uniesień i operowych niesamowitości. Co to był za dzień!

Fot. Bartosz Bańka

Jak wygląda świat przyrody oczami naukowca? Czy ptaki to wierne stworzenia? Jak wyglądają zaloty wśród zwierząt? To tylko kilka pytań, na które poznaliśmy odpowiedź podczas spotkania z Szymonem Drobniakiem. Morze uniesionych do góry rąk i niekończące się pytania, są dowodem na to, że był to wyjątkowo fascynujący czas.

W podróż do mglistego świata mitów wybraliśmy się z Melanią Kapelusz, autorką książki Mitologia. Przygody słowiańskich bogów. Razem zastanawialiśmy się nad tym, jak powstał świat, w co wierzyli nasi przodkowie i czym ich życie różniło się od naszego.

O książkach można rozmawiać wszędzie! Kolejne spotkanie w ramach Festiwalu odbyło się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Jego uczestnicy poznali szczegóły historii teatralnej sztuki, a następnie wzięli udział w warsztatach wokół książki Pewnego razu w Londynie.

Dzień zakończyliśmy w Operze Bałtyckiej, czytając książkę Kacper w operze. Przeczytała ją dla nas Joanna Wesołowska – alt, artystka Chóru Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Tego wieczoru nie tylko czytaliśmy! Sprawdziliśmy również, jakimi barwami głosu dysponujemy, zwiedziliśmy Operę i bardzooo dobrze się bawiliśmy.

Po więcej wrażeń zapraszamy już jutro. Do zobaczenia!