Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wykładu spotkania z Marcinem Szczygielskim. Prawie dwusetka dzieciaków spotkała się z autorem, żeby porozmawiać o najnowszej książce “Antosia w bezkresie”, która została nominowana do konkurs Literacka Podróż Hestii.

Zygmunt Miłoszewski, literacki mistrz sensacji spotkał się z czytelnikami i czytelniczkami, żeby porozmawiać o książce “Uciekaj. Hydropolis”.
Książka została nominowana do konkursu Literacka Podróż Hestii.
W południe wypłynęliśmy na szerokie wody! Piotr Karski zebrał załogę dzielnych marynarzy, z którymi podczas środowych warsztatów pływał po dalekich morzach i oceanach.
Zaprojektowaliśmy odsalarkę do wody, przygotowaliśmy jedzenie, którym można żywić się z dala od lądu i zbudowaliśmy ogrooomną tratwę. Był też czas na przygotowanie portretów ośmiornic namalowanych wszystkimi mackami.
Berenika Kolomycka autorka komiksów o dzielnej Mice poprowadziła rewelacyjne warsztaty!
Pierwsze głośne czytanie komiksu odbyło się w gościnnych progach Opery Bałtyckiej. “Bajkę na końcu świata” Marcina Podolca czytał Wojciech Bałchanowski z oprawą muzyczną na akordeonie w wykonaniu Alexandera Chivela. Po lekturze udało nam się zobaczyć pilot filmu animowanego na podstawie komiksu.
Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Gdańsk oraz Urzędu Marszałkowskiego Wojewodztwa Pomorskiego.
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Burza Mózgów oraz Instytut Kultury Miejskiej.
fot. Bartosz Bańka