To już ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do świątecznego konkursu literacko – plastycznego„Gwiazdkopisanie”. Zwycięskie prace będzie można usłyszeć już od 20 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a czytać je będą fantastyczni aktorzy – Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 grudnia.

 

– Chciałbym Was serdecznie zaprosić do udziału w czwartej edycji niesamowitego konkursu literacko – plastycznego „Gwiazdkopisanie”. Jest to konkurs na opowieść świąteczną, opowieść związaną z Waszymi rodzinnymi wspomnieniami, tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, a może z całkiem niedawnymi anegdotami, które wydarzyły się podczas świąt Bożego Narodzenia. – mówi Tomasz Samojlik, przyrodnik, pisarz i komiksiarz. – Zapraszam do wysyłania prac. Trzymam kciuki za wszystkich i już się nie mogę doczekać lektury Waszych niesamowitych opowieści – dodaje juror.

Tylko do poniedziałku 6 grudnia Polskie Radio Dzieciom przyjmuje zgłoszenia do konkursu „Gwiazdkopisanie”. Wystarczy wysłać elektroniczną wersję pracy w formie pliku przez formularz zgłoszeniowy na stronie: gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej – opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

W jury konkursu zasiadają: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke – znani twórcy literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia dzieciom, jurorka konkursów literackich.

Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 19 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00).

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Zwycięskie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej konkursu w formie książki elektronicznej oraz na antenie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie od 20 grudnia czytać je będą tacy aktorzy, jak: Katarzyna Łaska, Olga Bończyk, Adam Krylik oraz Leszek Filipowicz.

Wyślij zgłoszenie – może to Twoją historię usłyszymy na antenie Polskiego Radia Dzieciom!

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”