„Halo, tu Ziemia!” to tegoroczne hasło Festiwalu. W ramach siódmej edycji oddajemy głos naszej planecie. Rozmawiamy O różnorodności, naturze, bogactwie kultur, faunie, florze, ekologii – wszystim tym, co ważne dla nas jako mieszkańców naszej planety!  W jaki sposób podjąć z nią dialog? Wraz z Polskim Radiem Kraków ogłaszamy konkurs na wiadomość głosową od Ziemi do nas, ludzi, jej mieszkańców.

Zachęcamy dzieci do nagrania (z pomocą opiekunów – na przykład telefonem) krótkiej wiadomości głosowej. Wczujcie się w rolę planety – jak sądzicie, co chciałaby nam przekazać? O czym opowiedzieć? A może o coś poprosić?

Jesteśmy też bardzo ciekawi, jakim głosem do nas przemówi! czy będzie to śpiewny szept, jak szum wiatru, czy głośny huk, podobny do wybuchu wulkanu? A może głos dziecka? Przekonajmy się razem!

Podczas Festiwalu po raz kolejny wspólnie udowodnimy, że literatura, także dla dzieci, opisuje świat w całej jego wielowymiarowej złożoności. Jest kanałem, dzięki któremu możemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków świata i który pozwala wzajemnie się zrozumieć nam, wszystkim jego mieszkańcom!

Oczekujemy na Wasze wiadomości – wyślijcie plik dźwiekowy do 1 minuty na adres: promocja.fldd@gmail.com

Spośród nadesłanych wiadomości wybierzemy dziesięć najciekawszych, z których stworzymy film “Posłuchajcie planety! Wielogłos” – będzicie mogli go zobaczyć tutaj i na naszym profilu na Facebooku, a także posłuchać na antenie Radia Kraków podczas trwania Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie!

Czekamy na zgłoszenia do 31 października.

Na autorów wyróżnionych wiadomości czekają nagrody!