Mamy za sobą przepiekną, upalną sobotę, którą spędziliśmy na leżakach w cieniu drzew ogrodu Muzeum Manggha.

Przed południem obejrzeliśmy spektakl Teatru Uszytego – było awanturniczo i piracko – nie zabrakło tonących okrętów i listu w butelce! Teatr Uszyty po raz kolejny udowodnił, że najmłodsi uwielbiają teatralne przygody i morskie rozboje!

W ogrodzie japońskim czekały na nas gry podwórkowe z całego świata! Dowiedzieliśmy się więc, na jakich zabawach w Korei, Australii, Somalii i… Polsce dzięci najchętniej spędzają czas.

W samopołudnie odwiedziła nas we własnej osobie prawdziwa gwaiza – Pucio! Przyjechał do nas z mamą, Martą Galewską-Kustrą, która zdradziła nam wielki sekret – dowiedzieliśmy się, o czym będzie kolejna książka uwielbianej pośród najmłodszych czytelników serii!

Jeżeli zastanawialiście się, gdzie dzisiejszego dnia podziali się wszyscy przyszli entomolodzy – uspokajamy. Byli z nami podczas spotkania z
Vereną Reinhardt, autorką Trzmielowego jeźdźca, która przyjechała do nas z Niemiec, by porozmawiać o swojej powieści i przeczytać fragmenty!

Tymczasem w Muzeum Sztuki Współczesnej spotkaliśmy się by wspólnie z dziećmi zastanawić się, jak realnie możemy pomóc przyrodzie i zwierzętom w naszym mieście. I na teoretycznych dywagacjach się nie skończyło – zabraliśmy się do sadzenia słoneczników!

Na ulicy Szewskiej 21  zameldowali się wszyscy uczestnicy z licencją na podróżnika! Mapy w dłoń – ruszamy  „Śladami Kantora”. Szlak, który przemierzyliśmy objął miejsca związane z życiem oraz twórczością Tadeusza Kantora.

No koniec dnia udaliśmy się na ostatnią już tegoroczną Czytankę przed zachodem słońca.  W Ogrodzie doświadczeń im. Stanisława Lema na zaserwowano nam pyszny literacki koktajl – zapoznaliśmy sie z pierwszą antologia poezji owocowo-warzywnej! Wspólnie wstrząsneliśmy warzywną rabatą i owocowymi drzewami – w końcu mamy sezon na poezję!

To była piękna sobota!